Zeleno-beli so tekmo odprli slabo in se že v drugi minuti znašli v zaostanku, ko je domačine v vodstvo popeljal Martin Ulmer z močnim diagonalim strelom z desne strani. Zmaji so se po prejetem zadetku hitro prebudili in Rok Kapel je imel prvo lepo priložnost za izenačenje. Po nekaj obrambah domačega vratarja Thomasa Edwarda McColluma pa so v 10. minuti Ljubljančani dosegli izenačujoči gol. Prvi strel je vratar Innsbrucka še ukrotil, nato pa ga je premagal Žiga Pance. Po zadetku je nekaj časa Olimpija še vedno nadzorovala igro, a naslednjo veliko priložnost so imeli hokejisti Innsbrucka, ko je Braeden Shaw zadel vratnico. Slabe tri minute pred koncem prve tretjine so domačini znova povedli s pomočjo Senne Peetersa.

V drugi tretjini je bila Olimpija v podrejenem položaju. V 23. minuti je prednost Innsbrucka povišal Dario Winkler. Le štiri minute pozneje so domačini zadeli še enkrat, ko je bil uspešen Jan Lattner. Trenerju Olimpije Mitji Šivicu ni preostalo drugega, kot da vzame minuto odmora. Po njej so hokejisti Olimpije delovali živahneje in Carl Neill je zadel tudi prečko. Vseeno je bil Innsbruck tisti, ki je dosegel nov zadetek. Potem ko so preživeli igro z igralcem manj, je v 35. minuti izid na 5:1 povišal Shaw.

Tudi v zadnji tretjini hokejisti Innsbrucka niso popuščali in takoj po odmoru dvakrat zadeli okvir Olimpijinih vrat. Zeleno-beli so v tretji tretjini le dosegli drugi zadetek na tekmi. Pance je v 54. minuti podal Neillu. Končno razmerje v strelih je bilo 34:30.

Naslednji teden dve težki gostovanji
Ljubljanske hokejiste zdaj v sredo čaka tekma Lige prvakov v gosteh proti Zugu (prenos na TV SLO 2 in MMC-ju), naslednji dvoboj v Ligi IceHL pa bodo odigrali v petek prav tako na gostovanju pri Salzburgu.