25-letni Francoz iz Besançona je s tremi goli in še podajo proti Linzu zavzel sam vrh lestvice golgeterjev in najučinkovitejših hokejistov v IceHL-u. Foto: www.alesfevzer.com

Po izjemni predstavi v Bolzanu in visoki zmagi s 6:2 je bilo vzdušje v Tivoliju odlično že pred začetkom srečanja. Olimpija je po štirih letih in pol znova v razširjenem avstrijskem prvenstvu in tudi največji optimisti niso pričakovali tako dobrega starta. Tri zmage v uvodnih štirih krogih so sijajen izkupiček. Športni direktor Jože Kovač je težko skrival nasmeh, a večkrat poudaril, da je do konca rednega dela še 48 krogov.

Udarni napad Ljubljančanov je na začetku sezone uganka za tekmece v IceHL-u. Nik Simšič (tri podaje), Wade Murphy (gol) in Guillaume Leclerc (trije goli in podaja) serijsko luknjajo nasprotne vratarje in so najzaslužnejši za tretjo zaporedno zmago Olimpije, ki se je dvignila že na drugo mesto lestvice v IceHL-u, na kateri po 4. krogu vodi madžarski klub Fehervar s popolnim izkupičkom.

Koblar udaril ob igralcu manj

Olimpija ima z 20 goli najučinkovitejši napad lige, ki je nenehno oblegal vrata Linza, ki je obupno začel sezono, a je v Ljubljani dosegel vsaj tri gole od skupno zgolj štirih. Foto: www.alesfevzer.com

Prvi golgeter zeleno-belih Leclerc je prvič zadel v 11. minuti po samostojni akciji. Na začetku 2. tretjine je po šolski napadalni akciji in podajah Simšiča in Leclerca zadel Murphy. Sredi tekme je sledil še gol Gregorja Koblarja ob igralcu manj.

V 34. minuti so zmaji ob igralcu več pozabili na Stefana Gaffala, ki je vrnil upanje gostom iz Zgornje Avstrije, a nato je Olimpija udarila še ob številčni premoči. Drugo podajo večera je prispeval Simšič, prvo je dodal Sebastian Piche, kar je omogočilo Francozu drugi gol tekme za 4:2.

Trije goli ob igri 5 na 4

Hat-trick je Leclerc dosegel v 46. minuti, ko je kronal novo natančno akcijo ob številčni premoči. Sredi zadnje tretjine je piko na i dobro delujočemu power-playu Olimpije postavil Tadej Čimžar. Čez pol minute so črna krila sicer znova znižala prek Briana Leblerja, ki je drugič na tekmi zadel po gneči pred vrati Žana Usa.

V petek v Tivoli prihaja Innsbruck

Olimpija se je ob vrnitvi bala, da ne bo že od začetka prikovana na dno lestvice, zdaj pa se ji je posrečil skorajda sanjski start. Foto: www.alesfevzer.com

Dvoma o zmagovalcu nedeljskega dvoboja pod Rožnikom sicer ni bilo, razmerje strelov je bilo 32:18 za gostitelje, ki jih naslednja tekma čaka že v petek. Ob 19.45 v Tivoliju zeleno-beli gostijo Innsbruck, nato pa jih prihodnjo nedeljo čaka gostovanje na Dunaju.

Lepa priložnost, da pri trenutno 11. in 12. klubu IceHL-a Olimpija še nadaljuje odličen start v novo sezono razširjenega avstrijskega prvenstva, kjer so zdaj na vrhu kar štirje neavstrijski klubi.