Luka Kalan (levo) je vlil upanje sredi zadnje tretjine, a Olimpiji ni uspelo izenačiti. Foto: SŽ Olimpija

Prejšnjo nedeljo je Olimpija v Tivoliju izgubila proti volkovom iz Brunica kar z 0:7. To je bila najslabša predstava Ljubljančanov v letošnji sezoni. Trener Mitja Šivic je bil zelo zadovoljen z napredkom v igri v petek proti Dunaju, ko so izgubili s 3:4. Po prikazani igri bi si zaslužili vsaj točko. Tudi tokrat so manjkali Jaka Sodja, Aleksandar Magovac in Marc-Olivier Vallerand, v petek pa se je poškodoval še Tadej Čimžar.

Bardaro blestel ob prednosti igralca več
Najlepšo priložnost za zmaje v prvi tretjini je imel kapetan Žiga Pance v 7. minuti, ko je zadrsal sam pred vratarja Jacoba Smitha, ki pa je bil na pravem mestu. V 12. minuti je bil izključen Chris Dodero zaradi udarca s palico. Gostitelji so povedli ob prednosti igralca več. Dante Hannoun je z leve strani podal pred vrata, kjer so branilci Olimpije pozabili na Anthonyja Bardara. Odlični napadalec je iz bližine matiral Žana Usa.

V 24. minuti so zeleno-beli že dvignili palice v zrak. Pomislili so, da je plošček prečkal golovo črto, a jo je Smith pokril še pravočasno. Po pol ure igre je moral na kazensko klop Nejc Stojan zaradi igranja z visoko palico. Tudi drugi "power play" so gostitelji unovčili. Bardaro je sprejel plošček za vrati, nato pa pridrsal pred Usa in ga z natančnim strelom ukanil za 2:0. V naslednji minuti je Olivier Archambault s sijajno podajo z desne strani našel Aarona Luchuka, ki je brez težav zatresel mrežo.

Carl Neill je prispeval podajo za drugi zadetek Olimpije. Tuje okrepitve se znova niso izkazale. Foto: SŽ Olimpija

Beričič z zadetkom zaustavil silovit nalet Pustertala
Olimpija se je hitro pobrala po dvojnem šoku. Le 55 sekund zatem je Miha Beričič v gneči pred vrati Pustertala spravil plošček mimo Smitha v mrežo.

Kalan vlil upanje
V zadnji tretjini so gostitelji zaprli srednjo tretjino in Olimpija je imela veliko težav. V 52. minuti je Carl Neill z desne strani poslal plošček pred vrata, kjer je Luka Kalan spretno preusmeril plošček v mrežo.

Ahl potrdil zmago s strelom v prazno mrežo
Zmaji si niso priigrali izrazitih priložnosti za izenačenje. Minuto in 33 sekund pred koncem je Us zapustil vrata. Vsi igralci Olimpije so krenili v napad, a so izgubili plošček. Ivan Deluca in Filip Ahl sta krenila proti praznim vratom, švedski napadalec pa je postavil končni izid 61 sekund pred zadnjim piskom sirene.

Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 22:18. Pustertal je dobil tri od zadnjih štirih tekem, novi trener Phil Horsky je preporodil ekipo, ki je zelo slabo začela sezono.

V torek sledi gostovanje v Asiagu
Naslednji tekmi bosta za Ljubljančane zelo pomembni, saj se bodo pomerili z ekipama z dna lestvice. V torek bodo gostovali v Asiagu, v petek pa v Tivoli prihaja Pustertal.