Salzburg, ki je v četrtfinalu izločil Orle iz Znojma s 4:0 v zmagah, je izkoristil velike težave Dunajčanov. Capitalsi so v sedmih tekmah izločili KAC iz Celovca, imeli so nekaj poškodovanih nosilcev igre in številne okužene igralce.

Ključna je bila druga tekma na Dunaju v soboto, ko so gostitelji do zadnje minute vodili z 2:0, potem pa je Salzburg pritisnil s šestimi igralci in brez vratarja izenačil na 2:2. V podaljšku so rdeči biki odnesli zmago in Dunaj se ni več pobral.

Na četrti tekmi so pred 3750 gledalci povedli Dunajčani. Matt Prapavessis je unovčil prednost igralca več. Terrence Brennan je izenačil dve minuti pred koncem prve tretjine.

V nadaljevanju so bili Salzburžani precej boljši. Ali Wukovits je zadel iz bližine ob prednosti igralca več, na 1:3 je povišal Peter Schneider. Razmerje v strelih na vrata v drugi četrtini je bilo 6:21.

Brian Lebeler, ki je prišel iz Linza, je v 43. minuti razblinil še zadnje upe Dunaja. Učinkovito je zaključil protinapad treh proti enemu. Ko so imeli gostitelji v 52. minuti igralca več, je trener Dave Barr tvegal. Poskusil je brez vratarja Bernharda Starkbauma, a je Thomas Raffl zatresel prazno mrežo s polovice igrišča za končnih 1:5.

Salzburg se bo v finalu potegoval za deveti naslov v zadnjih petnajstih letih.

Hari junak v Szekesfehervarju
V drugem polfinalu se merita Beljak, ki je v četrtfinalu izločil Olimpijo po napetih sedmih tekmah, ter Fehervar. Madžari so po podaljšku dobili četrto tekmo na domačem ledu s 5:4 in v seriji povedli s 3:1. Odločil je Janos Hari v 63. minuti. Peta tekma bo v petek v Beljaku.