Odlični vratar Salzburga Atte Tolvanen je najzaslužnejši za uspeh Salzburga, ki je v končnici še neporažen. Foto: www.alesfevzer.com

Avstrijci so prvo tekmo dobili po podaljšku, na drugi pa so v Szekesfehervarju slavili s 5:3. Tokrat je bil dvoboj večino časa izenačen, statistično pa nobena od ekip ni izstopala. Razmerje strelov v okvir vrat je bilo 25:23 v korist Avstrijcev.

Ko se je že zdelo, da se bo tudi druga tekma v Salzburgu zavlekla v podaljšek, je za zmago minuto in pol pred koncem zadel Jan-Mikael Järvinen. Predtem je v 26. minuti za vodstvo madžarske ekipe zadel Gleason Fournier, slabi dve minuti pred koncem druge tretjine pa je izenačil Thomas Raffl. Gostje so po zadetku Järvinena v zadnjih 55 sekundah še poskušali brez vratarja, a je obramba Salzburga zdržala za vodstvo s 3:0 v zmagah.

Četrta tekma bo v ponedeljek ob 19.45 v Szekesfehervarju.