Ljubljančani, ki so v soboto v Tivoliju premagali Dornbirn s 5:3, so bili tokrat kljub večjemu številu strelov (35:21) daleč od uspeha. Pri gostiteljih je blestel Daniel Leavens s tremi zadetki. Olimpija je na 33. tekmi doživela 13. poraz in ostaja peta na lestvici.

Ljubljanski hokejisti so v prvi tretjini sprožili dvakrat več strelov od Innsbrucka, ki pa je po 20 minutah z golom Leavensa v 18. minuti vodil z 1:0. Napadalec je poslal plošček pod prečko po podaji Nica Feldnerja.

V drugem delu sta bili ekipi popolnoma enakovredni, kar zadeva število strelov, toda to gostom ni posebej pomagalo, saj so Avstrijci še dvakrat premagali Paava Hölsäja. V 30. minuti je drugič zadel Leavens, malce pred koncem druge tretjine pa se je med strelce vpisal še Timothy McGauley, ki je z močnim strelom z leve strani poslal plošček pod prečko. Hölsä je bil pokrit.

Nik Simšič je v 52. minuti znižal na 1:3, a je manj kot dve minuti pozneje upe gostov dokončno pokopal Lukas Bär. Leavens je končni izid postavil v 56. minuti po protinapadu.

Naslednja tekma Ljubljančane čaka v petek, ko bodo gostili Dunaj. V nedeljo bo nato v Tivoliju na sporedu še četrtfinale državnega prvenstva proti mladi ekipi Jesenic.