Trevor Gooch je načel mrežo Asiaga in tlakoval pot do prve zmage v letu 2023 v Ligi IceHL v Tivoliju. Zmaji so 10. januarja premagali Jeseničane s 4:0 na prvi tekmi finala državnega prvenstva. Foto: SŽ Olimpija

Ljubljančani so na osmih tekmah v Tivoliju pred današnjim večerom zbrali le dve točki, v gosteh pa kar 14. Trener Antti Karhula je konec januarja nasledil Mitjo Šivica, na gostovanjih se je skupaj veselil že sedemkrat, na Celovški 25 pa je končno dočakal prvo zmago.

Asiago že na domačem ledu nemočen proti zmajem
Zmaji so z zanesljivo in učinkovito igro premagali italijanskega tekmeca. Prav Asiago je bil pred 14 dnevi zadnji, proti kateremu so slavili zeleno-beli, takrat na njegovem terenu kar s 5:0. Za prvo domačo zmago pa so imeli lepo priložnost že sredi tedna proti Fehervarju, a so po vodstvu s 3:2 nazadnje izgubili s 3:4.

Gooch spretno spremenil smer ploščku
V uvodni tretjini je za zasluženo vodstvo poskrbel Trevor Gooch, ki je spretno podstavil palico po strelu kapetana Žige Pavlina. Olimpija je imela še nekaj priložnosti, tudi protinapad Aljaža Predana ob igralcu manj, a se izid takrat še ni spremenil.

Odlična igra Olimpije v drugi tretjini
V nadaljevanju so bili zmaji učinkoviti tudi ob številčni prednosti. Najprej je Jan Čosić takoj na začetku druge tretjine zadel ob izenačenih močeh na ledu, potem pa sta sledili dve kazni Asiaga. Obe so domači izkoristili za zadetek. V 31. minuti je za 3:0 poskrbel Žiga Pance, ki je potisnil plošček v mrežo od drsalke gostujočega branilca. Minuto pred koncem druge tretjine

je bil natančen še Nik Simšič po podaji Roka Kapla. Po dveh tretjinah je bilo razmerje v strelih na vrata 24:16.

Razigrani Simšič potrdil zmago
V zadnjem delu je kazalo, da bo domača zasedba ohranila mrežo nedotaknjeno in morda še ujela izid prejšnje medsebojne tekme. A je vendarle klonil tudi domači vratar Lukaš Horak, ki je po nekaj odličnih obrambah po plošček v svojo mrežo vendarle moral v 48. minuti. Po dobljenem sodniškem metu je zadel Filippo Rigoni. Za piko na i je Simšič v zadnji minuti zadel še za 5:1.

Čutili so veliko olajšanje
"Na zadnjih domačih tekmah nas je pokopala nedisciplina v ključnih trenutkih. Zdaj nam je končno uspelo in čutiti je veliko olajšanje. Trije goli v drugi tretjini so nam dvignili samozavest, nato je lažje steklo. Igrali smo zelo odgovorno, nismo sprejemali neumnih odločitev. Asiago izkorišča napake tekmecev, tokrat pa jim nismo dovolili veliko priložnosti," je po tekmi razmišljal Simšič.

Želeli so se znebiti negativnih komentarjev po številnih domačih porazih
"Na zadnjih domačih tekmah nismo bili učinkoviti, preveč trdo smo držali palico. Imamo mlado ekipo in učimo se s tekme v tekmo. V garderobi smo zadnje tedne tudi govorili o tem črnem nizu. Želeli smo se znebiti negativnih komentarjev. Nismo igrali doma slabše, a na gostovanjih se je preprosto vse poklopilo in dobili smo pet tekem. Vedno raje igramo doma, veliko bolje poznamo dvorano, imamo neko rutino pred vsako tekmo. Gostovanja v tej ligi so lahko tudi precej dolga in naporna. Taktika je vedno precej podobna, ne glede na prizorišče. Na gostovanjih smo vedno začeli bolj obrambno, saj nismo želeli dopustiti gostiteljem, da hitro povedejo in gledalci bi jih nato ponesli," je še dodal Simšič.

Dunaj naslednja priložnost za domačo zmago
Naslednja tekma čaka Ljubljančane v sredo, ko bodo spet igrali v Tivoliju. Dunaj je v veliki krizi, tudi menjava trenerja še ni pomagala.