Ljubljančani, ki so v prejšnjem krogu pokazali najslabšo predstavo sezone in proti Znojmu izgubili kar z 0:8, so popravni izpit opravili po pričakovanjih. Dornbirn je odigral prvo tekmo po 17 dneh odmora zaradi covida-19.

Sodja dosegel vodilni zadetek ob igralcu manj
Že v prvi tretjini so prišli do lepe prednosti, ko so dva od kar 22 strelov unovčili za vodstvo z 2:0. V 9. minuti je ob igralcu manj zadel Jaka Sodja. Aleksandar Magovac je streljal mimo vrat, a so gostitelji prehitro pomislil na protinapad. Gregor Koblar je sijajno zaposlil osamljenega Sodjo, ki je z bekhendom spretno pospravil plošček pod prečko. Dve sekundi pred pred iztekom prvega dela igre je bil uspešen še Sebastien Piche ob igralcu več. Z modre črte je ukanil vratarja Felixa Becka.

Dornbirn se je zbral šele po visokem zaostanku
Zeleno-beli
so v drugi tretjini še povišali vodstvo. V 27. minuti je Blaž Tomaževič zatresel mrežo po podaji Roka Kapla. Žan Jezovšek, ki v nedeljo proti Znojmu sploh ni bil v kadru, je v 31. minuti kaznoval veliko napako obrambe Dornbirna. V 38. minuti so ljubljansko mrežo ob igralcu manj zatresli tudi domači in zmanjšali zaostanek na 1:4. Shawn O'Donnell je iz bližine matiral Paava Hölsäja po podaji Pavla Padakina izza vrat. Zmaji so se malce preveč sprostili ob visokem vodstvu in prejeli zadetek ob prednosti igralca več.

Dornbirn se je v 48. minuti približal na 2:4. Sam Antonitsch je odbit plošček zadel v zraku in ga potisnil v mrežo. To je bilo tudi vse, kar je uspelo gostiteljem.

Šivic zadovoljen z igro v uvodne pol ure
"To je bila zares pomembna tekma za nas, saj smo v nedeljo doživeli visok poraz. Zavedali smo se, da bomo igrali proti ekipi, ki ne čuti nobenega pritiska, saj je sezona že praktično končana. Taka moštva so vedno zelo nevarna. Pripravljeni smo bili in v prve pol ure smo odigrali odlično. Ko so znižali na 2:4, smo bili že malce prestrašeni. Na koncu se je dobro izšlo. Zdaj smo šesti in usodo imamo v svojih rokah," je povedal trener Mitja Šivic.

Do konca rednega dela še dve tekmi z Dunajem in ena z Bolzanom
Ljubljančani bodo v četrtek igrali doma z Dunajem in v petek še z Bolzanom, v nedeljo jih za konec rednega dela čaka še gostovanje pri Dunajčanih. Vodstvo lige se je namreč odločilo, da preloženih tekem zaradi okužb v ekipah ne bodo nadomeščali, saj so vse ekipe že odigrale 80 odstotkov tekem s prvotnega urnika.

Olimpija na preostalih tekmah lovi šesto mesto, a bo morala po drugi stani paziti, da ne bi izpadla iz prve deseterice. Prvih šest mest namreč zagotavlja neposredno uvrstitev v končnico, ekipe na mestih sedem, osem, devet in deset pa bodo igrale dodatne kvalifikacije. Zadnja tri moštva bodo končala tekmovanje po rednem delu.