Ljubljanski hokejisti so na najboljši način prekinili manjši mrk, ko so dve zaporedni tekmi visoko izgubili. Bili so blizu zmage že po rednem delu, nato so si jo priigrali po kazenskih strelih.

Čimžar poskrbel za sanjski uvod
Salzburg je zmagal na zadnjih petih tekmah v nizu, tudi v Ljubljani prejšnji teden s 7:2. A že začetek današnje tekme je pokazal, da bo tokrat drugače. Gostje so hitro povedli, Tadej Čimžar je že v drugi minuti izkoristil lepo podajo Luke Kalana. Plošček je z desne strani poslal pod prečko. V nadaljevanju so domači sicer vzpostavili ravnotežje, a zadeli niso, tudi ko so imeli na ledu igralca več. Miha Zajc je imel veliko priložnost za 0:2, a je zadel vratnico.

Sodniki po dolgem ogledu posnetka priznali drugi gol zmajev
V nadaljevanju so Salzburžani pritisnili, a v trdni Olimpijini obrambi je bil tokrat tudi zelo razpoložen vratar Žan Us, ki je popravljal morebitne napake soigralcev. Ubranil je tudi strel Tya Loneyja iz bližine v 24. minuti, že v naslednji akciji pa so gostje povišali vodstvo. Po protinapadu je domačega vratarja Atteja Tovlanena premagal Čimžar, ki je preusmeril plošček po strelu Kalana, sodniki so po dolgem ogledu posnetka zaradi morebitnega prepovedanega položaja gol le priznali. Do konca te tretjine so morali Ljubljančani garati v obrambi, domači so med drugim v 37. minuti zadeli vratnico, izid pa se do drugega odmora ni spremenil.

Rdeči biki v minuti iznčili zaostanek
Zadnja tretjina je pomenila popolno ofenzivo Salzburga. Proti Usu so domači sprožili kar 21 strelov, bili pa tudi dvakrat uspešni. Zadela sta Peter Schneider in Paul Huber. Po hitrih zadetkih v razmiku le dobre minute v 44. in 45. in izenačenju na 2:2 je gostujoči strateg Mitja Šivic vzel minuto odmora. Takoj zatem pa je po prekršku Daniela Murphyja Salzburg dobil še kazenski strel, toda poskus Johannesa Järvinena je Us ubranil. Pritisk domačih pa ni pojenjal in gostje so morali do zadnje sekunde ostati zbrani, da so tekmo odpeljali v podaljšek.

Koblar odločil v sedmi seriji kazenskih strelov
V tem sta imeli obe moštvi nekaj lepih priložnosti, a so ostale neizkoriščene. Odločili so kazenski streli, pri teh pa sta bila v glavnih vlogah oba vratarja. Tako Tolvanen kot Us sta bila izjemno razpoložena in tako v prvih šestih serijah zadetka ni bilo. Šele v sedmi je zadel Gregor Koblar, in ko je na drugi strani Us ubranil še strel Jamesa Brennana, so se zeleno-beli lahko veselili trdo prigarane zmage.

Šivic: Trpeli smo v določenih trenutkih, dve točki pa sta lepa nagrada
"Salzburg je res dobra ekipa. Odlično drsajo in so zelo agresivni. Zavedali smo se njihove kakovosti. Na zadnjih dveh tekmah smo imeli kar nekaj težav, zato sem te zmage še posebej vesel. To je bila prava ekipna predstava. Vedno je težko osvojiti kakšno točko v Salzburgu. Trpeli smo v določenih trenutkih, dve točki pa sta lepa nagrada," je bil zadovoljen trener Mitja Šivic.

Zmaji ostajajo na vrhu lestvice. V torek ob 19.45 v Tivoli prihaja Gradec.