Priznani strokovnjak Greg Hanlon bo skušal v finalu presenetiti Salzburg. 66-letni Kanadčan je med letoma 1977 in 1991 branil v Ligi NHL. V zgodovino se je vpisal 14. oktobra 1979, ko ga je ukanil Wayne Gretzky in se veselil prvega zadetka v bogati karieri.

Bolzano, najboljša ekipa rednega dela, je na peti tekmi premagal Dunajčane s 3:2. Odločilni zadetek pred 6250 gledalci je dosegel Daniel Frank štiri minute pred koncem. Pred tem je dunajska ekipa dobila tretjo tekmo, na preostalih pa so bili boljši Južni Tirolci. Ti so imeli sicer precej težko delo v četrtfinalu, ko so šele po sedmih tekmah odpravili Linz.

Branilec naslova Salzburg je imel lažjo pot. Ekipi s Solnograškega je sicer celovška zasedba na drugi tekmi zadala prvi poraz po nizu 17 zmag v končnicah (6:2). Salzburžani so v prejšnji sezoni v vseh treh serijah v končnici slavili s 4:0 v zmagah, tudi to sezono so v četrtfinalu Fehervar premagali z "metlo", dobili pa še prvo tekmo proti Celovčanom. Izbranci Matta McIlvana so bili nepremaglivi v domači dvorani. Tretjo tekmo so dobili s 5:1, danes ap so bili boljši s 4:0. Ključna je bila petkova zmaga v dvorani Heidi Horten v Celovcu s 3:1.

Tudi v finalu igrajo na štiri zmage, prednost domačega terena bo imel Bolzano.