Pred začetkom tekme so pod strop Hale Tivoli obesili številko dresa zimzelenega kapetana SŽ-ja Olimpije Aleša Mušiča. Foto: www.alesfevzer.com

Še pred začetkom tekme so s kratko slovesnostjo počastili dolgoletnega kapetana Olimpije Aleša Mušiča, ki se je odločil drsalke obesiti na klin. Pod strop Hale Tivoli so obesili številko njegovega dresa.

Ljubljanski hokejisti so nato srečanje pod Rožnikom začeli odlično, že v 6. minuti je iz bližine po podaji Chrisa Dodera zadel Nik Simšič. Ko je bil v 17. minuti zaradi prekrška (visoka palica) izključen Anže Kuralt, se je zmajem ponudil power play, ki so ga hitro izkoristili. Po hitri seriji podaj, zadnjo je prispeval Simšič, je v polno zadel Rok Kapel za 2:0.

A prednost ljubljanskega kolektiva se je v drugi tretjini hitro stopila. Še več, Madžari so celo povedli. Najprej je že v 2. minuti nadaljevanja zaostanek iz bližine prepolovil Natan Vertes, nekaj minut pozneje je z razdalje z desne strani izenačil Henrik Nilsson. Vratar Anthony Morrone, ki je v prejšnjem krogu v izjemnem obračunu z Dunajem zbral kar 48 obramb, je moral še tretjič po plošček v svojo mrežo v 38. minuti, ko ga je po hitri podaji Ištvana Terbocsa z dobrih petih metrov ugnal Ištvan Bartalis.

V zadnji tretjini so Ljubljančani dolgo iskali izenačujoči zadetek, podaljšek je vendarle uspelo izsiliti Simšiču, ki je po akciji Kapela in Dodera gostujočega vratarja Dominika Horvatha premagal s strelom rahlo z desne strani. Da je zmaga ostala doma, je v drugi minuti podaljška poskrbel Aleksandar Magovac. Ta je izkoristil power play, potem ko je bil zaradi zadrževanja s palico izključen Alexander Petan.

Zmaji še drugič letos boljši od Fehervarja

Šivica veseli vrnitev v zadnji tretjini
"Pričakoval sem še agresivnejši Fehervar. V prvi tretjini smo igrali zelo dobro, plošček je hitro krožil. Končno smo zadeli ob prednosti igralca več. Nekaj časa že govorim o plevelu in znova smo ga videli v drugi tretjini. Zelo smo padli, hitro so znižali in nato zadeli še dvakrat. Zelo me veseli, da smo znova dobili zalet v zadnji tretjini, ko smo izsilili podaljšek. Vedel sem, da bomo dobili podaljšek, saj se je čutila tista prava energija," je povedal trener Mitja Šivic.