Olimpija bo sezono končala že 26. februarja, Bolzano pa bo lovil tretji naslov v Ligi IceHL. Foto: SŽ Olimpija

V ljubljanskem klubu so se sprijaznili s tem, da bo konec dogajanja že pred marcem. To je razvidno tudi iz kadrovskih potez. V zadnjih dneh so zeleno-beli sicer podpisali nove pogodbe z nekaterimi domačimi aduti, po drugi strani pa pustili tujce, da predčasno odidejo na izposojo v tujino.

Zadnji je takšen korak naredil vratar Anthony Morrone, ki ima s klubom sicer sklenjeno dvoletno pogodbo (do konca sezone 2023/24), kot posojeni igralec pa je do konca te sezone odšel k nemškemu drugoligašu Crimmitschau.

Gostitelji že v 4. minuti povedli z 2:0
Njegovo mesto je zapolnil mladi Luka Kolin, ki bo tako v zadnjih krogih dobil priložnost še v Ligi IceHL. Vendar tokrat še ni bil med vratnicama, branil je Žan Us.

Kakovostna razlika med ekipama je v tej sezoni velika in domači so jo hitro potrdili. V 2. minuti je Leonrado Felicetti z močnim strelom zatresel mrežo. Dve minuti zatem je Mitchell Hults ušel po levi strani in spretno povišal na 2:0. Us je imel veliko dela, da je preprečil višji zaostanek. Razmerje v strelih na vrata je bilo po 20 minutah 20:4.

Šurm dosegel častni zadetek v zadnji tretjini
Po tretjem zadetku na začetku zadnje tretjine je bilo jasno, da bo sledil nov poraz zmajev, ki so se do konca z močno pomlajeno zasedbo skorajda brez tujcev (ostal je le Joona Erving) borili predvsem za to, da poraz ne bi bil previsok. Dobili so še en gol v drugi in nato v zadnji tretjini še petega, a so potem po zaslugi Jake Šturma, ki je v mrežo pospravil odbitek, dosegli vsaj častni gol. Bolzano je precej znižal ritem v zadnji tretjini. Razmerje v strelih na vrata je bilo 35:13.

Do konca rednega dela in s tem do konca sezone v Ligi IceHL zeleno-belim ostaja še pet tekem, naslednja bo v petek v dvorani Tivoli proti Fehervarju.