Po visokem porazu v Innsbrucku so Ljubljančani gostili hokejiste iz avstrijske prestolnice. Zmaji so še naprej oslabljeni zaradi poškodb in kazni, v njihovi igri pa ostaja precej nihanj. Tudi tokrat so torej zapravili lepo prednost, toda na koncu vseeno po loteriji poskrbeli, da je zmaga ostala v Tivoliju. V Ligi IceHL bodo naslednjo tekmo igrali čez teden dni, ko bodo gostovali pri Pustertalu, jih pa v nedeljo na domačem ledu čaka četrtfinale državnega prvenstva proti mladi ekipi Jesenic.

Vodstvo lige je sporočilo, da bodo tekme, ki so jih morali zaradi okužb prestaviti, nadomeščali med februarskim terminom, ki je bil sprva v koledarju predviden kot prost. Takrat bi morale igrati reprezentance, a so v Avstriji tekmovanje v Celovcu odpovedali. Olimpija je na začetku leta 2022 zaradi zdravstvenih razlogov ostala brez dvobojev z Bolzanom, Salzburgom, Fehervarjem in Pustertalom.

Dobro minuto pred koncem prve tretjine so gostitelji povedli. Z desne strani je ob igralcu več na ledu z diagonalnim strelom Bernharda Starkbauma premagal Wade Murphy. 26. minuta je tekla, ko so ob igri štiri na štiri Dunajčani izenačili. V protinapadu je po napaki domače obrambe po podaji Alexa Walla zadel Matthew Prapavessis.

Wade Murphy je dosegel prvi zadetek po 22. oktobru. Izkazal se je tudi pri kazenskih strelih, ko je bil natančen v prvi seriji. Foto: www.alesfevzer.com

Le 47 sekund je minilo, ko je Olimpija znova povedla. Guillaume Leclerc se je na desni strani lepo obrnil, zadrsal proti vratom in med nogama Starkbauma plošček poslal v mrežo. Dobro minuto pred iztekom druge tretjine so zmaji prednost povišali na 3:1. Po nespretnem posredovanju Dominica Hackla se je ploščica od gostujočega vratarja odbila v mrežo. Ker je zadnji od Ljubljančanov igral s ploščkom, se je pod zadetek podpisal Gregor Koblar.

V 45. minuti je po dobljenem sodniškem metu in uigrani akciji plošček za 3:2 pod prečko poslal Prapavessis. Tri minute pozneje se je znova zatresla gostujoča mreža. Po podaji Jake Sodje je prvič v zeleno-belem dresu zadel Bastien Maia, ki je pred kratkim okrepil Olimpijo. Toda kmalu so Dunajčani znova zadeli. 45 sekund pozneje je znižal Matt Bradley, minuto zatem pa je branilec Prapavessis s svojim tretjim golom izenačil.

Redni del se je končal brez zmagovalca, v petminutnem dodatku pa sta mreži obmirovali. Tako je odločitev padla po kazenskih strelih. Gostje so vse tri poskuse zapravili. Paavo Hölsä se je izkazal z dvema obrambama, Murphy pa je poskrbel za veselje na tivolskih tribunah.

Matt Prapavessis (desno) je s hat-trickom izsilil podaljšek. Pri kazenskih strelih ni bil natančen. Dunaj bo naslednjo nedeljo znova gostoval v Tivoliju. Foto: www.alesfevzer.com

Šivic: Zdaj je vsaka točka zlata vredna
"V zadnji tretjini smo naredili nekaj napak in zapravili smo vodstvo. Zdaj je vsaka točka zlata vredna, vsako si je treba prigarati. Lahko smo zadovoljni z dvema točkama, čeprav smo pri vodstvu s 4:2 bili blizu vsem trem točkam," je povedal trener Mitja Šivic.

Večni derbi zelo verjetno v polfinalu DP-ja v torek
Olimpija bo najprej v nedeljo igrala četrtfinale državnega prvenstva proti mladi ekipi Jesenic v Tivoliju. Zmagovalec se bo v torek ob 18.30 srečal z državnimi prvaki. SIJ Acroni Jesenice so brez boja izločile Maribor s 5:0.

"Kar nekaj tekem bomo igrali v dveh zaporednih dneh po novem urniku. V zgoščenem urniku je treba jemati vsako tekmo posebej. Najprej nas čaka četrtfinale državnega prvenstva proti Hidrii iz Jesenic v nedeljo. Vsi se zavedamo, kaj pomeni ta lovorika in zaigrali bomo z vsemi najboljšimi. Zajc in Čimžar bosta v nedeljo lahko igrala, Mušič se bo kmalu vrnil, čakam na odgovor zdravniške službe. Tudi Kristjan Čepon bo pripravljen za igro, Žan Us pa bo počival še najmanj 14 dni," je trenutni zdravstveni karton pojasnil Šivic.

Termin povratne tekme v Tivoliju še ni znan
Večni derbi bo torej zelo verjetno na sporedu v torek v Podmežakli. Prenos bo na TV Slovenija 2 in na MMC-ju. Ni še znan termin povratne tekme v Tivoliju, ker je urnik Lige IceHL in tudi Alpske lige zelo zgoščen. Trenutno kaže, da bo v finale napredoval boljši v skupnem izidu dveh tekem, saj bo termin za tretjo tekmo nemogoče najti v februarju.

"Težko komentiram razpored tekem v DP-ju. Urnike določajo drugi. Predlagali smo termin za drugo tekmo v Tivoliju. Očitno lahko mi igramo dve tekmi v dveh dneh, nekatere druge ekipe pa tega ne morejo," je zaključil Šivic.

Šivic: Naš ritem tekem je že malo nečloveški