Vratar New Jerseyja Mackenzie Blackwood je zadnje čase vroč: v četrtek je ubranil 46 strelov na tekmi s Philadelphio, tokrat pa je ustavil 37 strelov Los Angelesa. Foto: Reuters

Zadeli so Nikita Gusev in Blake Coleman v prvi tretjini ter Kyle Palmieri sredi druge tretjine. Mackenzie Blackwood je ubranil 37 strelov in drugič zapored ostal nepremagan.

Anže Kopitar je v 20 minutah sprožil tri strele na gol. V 33. minuti je zapravil kazenski strel.

"Nismo pokazali dovolj. Največja težava ostaja neučinkovitost v napadu, res potrebujemo nekaj dodatnega v tem delu igre," je povedal trener Todd McLellan.

Pri tem je poudaril, da morajo biti tudi drugi poleg Kopitarja, ki je s 47 točkami v tej sezoni najučinkovitejši v napadu, bolj agresivni. "Ne more vedno biti Kopitar, ne morejo biti eni in isti tisti, ki dosežejo zadetke in podajajo."

Los Angeles je trdno na zadnjem mestu Zahodne konference, danes pa ga čaka že nova tekma, pomeril se bo z New York Rangersi.

Philadelphia je bila kar s 7:2 boljša od Washingtona. Pri poražencih se Aleks Ovečkin ni vpisal med strelce, potem ko je na prejšnjih sedmih tekmah zadel kar 14-krat. Do mejnika, 700 golov v Ligi NHL, mu tako še vedno manjkata dva zadetka.