Colorado je bil prvak Lige NHL v letih 1996 in 2001, Tampa Bay pa v letih 2004, 2020 in 2021. Foto: AP

"Bil sem že v finalu in poznam te občutke," je povedal v Avstriji rojeni 27-letni Šved, ki je eden izmed dveh igralcev Colorada s šampionskim prstanom. Dobil ga je leta 2018 z Washingtonom, ko je prav proti Tampi dosegel dva gola na sedmi tekmi finala Vzhoda.

Bolje so srečanje začeli gostitelji, ki so po prvi tretjini vodili s 3:1. Med strelce so se vpisali Gabriel Landeskog, Valerij Nicuškin in Artturi Lehkonen, medtem ko je za branilce naslova na 2:1 znižal Nicholas Paul.

Tampa se je v igro vrnila v drugi tretjini, ko sta v razmiku 48 sekund zadela Ondrej Palat in Mihail Sergačev.

Nato sta v ospredje stopila oba vratarja, ki v rednem delu nista več dovolila zadetka. Darcy Kuemper je zbral 20 obramb, na drugi strani Andrej Vasilevski 34.