John Carlson (desno) je bil junak popoldneva v Capital One Areni. Foto: EPA

Kralji so v najslabšem nizu v letošnji sezoni. Na zadnjih petih tekmah so osvojili le dve točki, v Crypto.com Areni so po kazenskih strelih izgubili proti Edmontonu in Detroitu.

Kopitar podajalec pri zadetku Kempeja
V Capital One Areni sta mreži v uvodni tretjini mirovali. Gostitelji so povedli v 25. minuti, ko je Nick Dowd z bekhendom mojstrsko ukanil Cama Talbota. Ko je na kazenski klopi zaradi spotikanja sedel Ethan Bear, je Anže Kopitar podal do Drewa Doughtyja. Izkušeni branilec je podaljšal plošček do Adriana Kempeja, ki je z močnim diagonalnim strelom z desne strani izenačil v 28. minuti.

Strome kaznoval veliko napako Duboisa
Kralji so dobili zalet in v 34. minuti so zasluženo povedli. Phillip Danault ni uspel močno streljati, a je vratar Darcy Kuemper plošček slabo odbil, Kevin Fiala pa ga je spravil v mrežo. Dve minuti zatem je Pierre-Luc Dubois naredil veliko napako. Izgubil je plošček v obrambni tretjini. Max Pacioretty mu ga je odvzel. Dylan Strome je podal do Aleksandra Ovečkina, ki je takoj podal nazaj pred prazna vrata, Strome pa je le še potisnil plošček v mrežo za 2:2.

Fiala že po petih sekundah unovčil "power play"
Že v 56. sekundi zadnje tretjine je bil izključen Connor McMichael zaradi igranja z visoko palico. Po sodniškem metu je Quinton Byfield izza vrat spretno podal pred gol, kjer je bil na pravem mestu razigrani Fiala in Kralji so znova povedli. Že po petih sekundah so unovčili prednost igralca več.

Izjemen strel Carlsona
Nicolas Aube-Kubel je v 49. minuti sprejel plošček v obrambni tretjini, se neovirano zadrsal skozi srednjo tretjino in z natančnim diagonalnim strelom matiral Talbota za 3:3. Vse je že kazalo, da bo odločal podaljšek, a nato je v zadnji minuti Beck Malenstyn na desni strani našel Carlsona. 33-letni branilec se je odločil za strel, plošček je poslal med nogama Danaulta pod prečko. Dowd je sijajno oviral pogled vratarju Talbotu, ki ni uspel posredovati.