Razmerje v strelih je bilo 40:24 v korist Colorada. Foto: Reuters

Dvoboj se je prelomil med 24. in 26. minuto v drugi tretjini, ko so v dobrih dveh minutah zadeli Artturi Lehkonen, Josh Manson in Mikko Rantanen. Pri vseh treh zadetkih je bil podajalec Nazem Kadri. Prvi in drugi gol sta padla v razmiku 15 sekund. Zmago je v zadnji tretjini potrdil Nathan MacKinnon.

Plaz se je v drugi tretjini usul prek Edmontona

Vrata Colorada je zaklenil rezervni češki vratar Pavel Francouz, ki je zaustavil vseh 24 strelov in ostal nepremagan drugič v končnici. "Že od prvih sekund sem vedel, da mi bodo moji soigralci na veliko pomagali, zato sem bil bolj pomirjen," je dejal Francouz, ki je prav danes dopolnil 32 let. "Lahko sem se osredotočil samo na svoje obrambe."

Colorado, ki je prvo tekmo dobil z 8:6, je veliko trojico Edmontona Connor McDavid-Leon Draisaitl-Evander Kane ustavil pri zgolj sedmih strelih. Niz Draisaitla z vsaj eno točko se je ustavil pri devetih tekmah.

Tretja tekma bo v soboto v Edmontonu. Colorado je na gostovanjih v tej končnici še neporažen (0:5).