Artemi Panarin je po zadetku končal v objemu soigralcev. Foto: Reuters
Evander Kane
Evander Kane je za San Jose dal dva gola. Foto: Reuters

Josh Anderson je bil med tekmo kaznovan zaradi grobe igre, Alexander Wennberg je dobil poškodbo glave, kapetan Nick Foligno pa je dobil plošček v glavo. V prvi tretjini je oba gola za gostitelje dosegel Jevgenij Kuznecov.

Mojstrski prodor Panarina
Vse težave niso ustavile Modrih suknjičev, ki so izenačili na 2:2. Gostitelji so sicer spet povedli, a je dobre štiri minute pred koncem rednega dela Seth Jones izenačil na 3:3 in izsilil podaljšek. Po šestih minutah dodatka je Artemi Panarin prodrl po levi strani in iz težkega kota dosegel odločilni gol.

Vanek dosegel gol in zbral podajo
"V končnici potrebujemo več energije, danes smo to pokazali, res smo se borili za vsak plošček," je bil navdušen Thomas Vanek, ki je zbral gol in podajo.

Kane ob svojem debiju dosegel dva gola
Gostujoče zmage se je veselil še San Jose, ki je premagal Anaheim s 3:0. Morski psi so vse zadetke dosegli v srednji tretjini, prva dva je dosegel Evander Kane, ki je v svoji deveti sezoni Lige NHL sploh prvič igral v končnici.