Dallas je v finalu Zahodne konference nazadnje igral leta 2008. Prvak je bil leta 1999. Foto: Reuters

Islandersi so premagali Philadelphio s 3:2. Odločitev je padla sredi zadnje tretjine, ko sta v 48. oziroma 52. minuti vratarja Elliotta (30 obramb) premagala Jean Gabriel Pageau in Brock Nelson. Poraz je minuto pred koncem ublažil Ivan Provorov. Vratar Islandersov Thomas Greiss je začel tekmo po skoraj šestih mesecih in zbral 36 obramb.

Na Zahodu je Dallas ugnal Colorado s 5:4 in je na pragu prvega konferenčnega finala po 12 letih. Zvezde so prvo tretjino dobile s 3:0, a je ekipa iz Denverja ujela priključek z dvema goloma v drugi tretjini. Na začetku zadnje je Dallas prišel do odločilne prednosti, potem ko sta v razmiku 32 sekund zadela Roope Hintz in Denis Gurjanov.

Vegas je pred zadnjo tretjino zaostajal za gol, nato pa so se od 43. do 49. minute za končnih 5:3 med strelce vpisali Nate Schmidt, Max Pacioretty in William Karlsson.