Veselje hokejistov Dallasa ob zmagi nad Vegasom, ki je podaljšala njihovo sezono za vsaj še eno tekmo. Foto: Reuters

Gostje iz Las Vegasa so imeli velike apetite, potem ko so dobili uvodne tri tekme serije – in bili so zelo blizu uvrstitve v finale Stanleyjevega pokala, a se je gostiteljem nekako le uspelo rešiti. Vegas je dvakrat vodil (0:1 in 1:2), vendar mu prednosti ni uspelo zadržati do konca.

Dobri dve minuti in pol pred koncem druge tretjine je izid na 2:2 izenačil Jason Robertson, ki je sprva zadel desno vratarjevo vratnico, nato pa v nadaljevanju akcije plošček po spodletelem poskusu Ese Lindella le strpal v prazno mrežo za njegov drugi zadetek na tekmi.

Ker se izid do konca rednega dela srečanja ni spremenil, se je tekma prevesila v podaljšek, kjer je za izbruh veselja v American Airlines Centru poskrbel Joe Pavelski. 38-letni veteran, legenda San Joseja, je izkoristil power play in z leve strani matiral vratarja Adina Hilla na lovilko.

Naslednja tekma je na sporedu v noči na nedeljo ob 2. uri zjutraj.