Slavje Floride po novi tesni zmagi. Foto: Reuters

Edina razlika je bila v tem, da tokrat ni bilo treba odigrati več kot ene nove tekme (v noči na petek so bili potrebni namreč kar štirje podaljški), ampak je odločilni gol zabil že v drugi minuti, ko je bil natančen po podaji Sama Reinharta.

Florida je imela veliko dela, da se je sploh uvrstila v končnico, kjer pa zdaj blesti. Zanimivo je, da ima precej boljše razmerje zmag in porazov v gosteh (8-1; vseh osem zmago so slavili zapored) kot pa doma (2-3). Izjemni so tudi v podaljških, saj so dobili vseh šest tekem v tej končnici, ki niso bile odločene po 60 minutah.

"V zadnjih dveh tekmah smo igrali veliko hokeja. Super je, da smo tokrat delo končali precej prej. Resnici na ljubo pa tokrat nisem imel veliko dela, saj sem res dobil dobro podajo," je povedal Matthew Tkachuk, ki je v tej končnici že tretjič zabil v podaljšku, saj je bil natančen še na peti tekmi proti Bostonu.