Dawson Mercer je takole zadel iz protinapada za 3:0. Foto: Reuters

Potem ko so Rangersi v seriji povedli z 2:0 (obe tekmi so dobili s 5:1), so zdaj utrpeli še tretji zaporedni poraz in bodo na naslednji tekmi trepetali za obstanek. Eden izmed njihovih krvnikov je bil Devilsov vratar Akira Schmid, ki je ubranil vseh 23 strelov, medtem ko je mrežo gostujoče ekipe že v 39. sekundi tekme načel Ondrej Palat.

Ta je po sodniškem metu hitro sprožil in presenetil vratarja Igorja Šesterkina. Plošček se je odbil od vratarja, ga je preletel in končal v mreži. V drugi tretjini so gostitelji zadeli še dvakrat, enkrat v igri z igralcem več, enkrat v igri z igralcem manj.

Najprej je Eric Haula v 14. minuti izkoristil power play in preusmeril strel Dawsona Mercerja pred golom za 2:0, na 3:0 je povišal prav Mercer, ki je po Haulovi podaji 'iz prve' zadel iz protinapada. Končni izid je dobrih pet minut pred koncem postavil Haula, zadel je prazno mrežo.

Vratar Tampa Bayja Andrej Vasiljevskij je na obračunu s Torontom zbral 28 obramb. Foto: Reuters