Owen Tippett je z golom in podajo v Los Angelesu tlakoval Letalcem pot do vodstva s 3:0 Foto: Reuters

Statistično so Kingsi prevladovali, razmerje strelov je bilo 37:26, v poskusih strelov pa kar 78:48, a na pogled so Flyersi mirno nadzirali potek tekme od začetka do konca. Četudi je Philadelphia igrala drugo tekmo v dveh večerih, so bili gostujoči napadalci nevarnejši in natančnejši, za nameček je bil razpoložen Cal Petterson, ki je še lani branil za Los Angeles.

Tippett in Frost poskrbela za 3:0

Letalci so se s 4:2 oddolžili za domači gladki poraz pred tednom dni, ko so Kralji v Filadelfiji slavili s kar 5:0. Tokrat Cam Talbot v domačih vratih ni bil tako zanesljiv, kot prvi ga je v 15. minuti premagal Owen Tippett, ki je nato v 2. tretjini podal Morganu Frostu za 2:0. Center Fylersov je v 37. minuti povišal že na 3:0, preden je Carl Grundstrom pred iztekom druge tretjine vlil nekaj upanja.

Na zadetek Cama Atkinsona je sicer hitro odgovoril Adrian Kempe, a zatem Kopitar in druščina nista znala izkoristiti serije izključitev, za nameček je bil ob koncu za 4-minute izključen Trevor Moore in nov domači poraz je bil neizogiben.

Sedem golov in sedem podaj je izkupiček Anžeta Kopitarja na prvih 13 tekmah LAK-a v novi sezoni, proti Letalcem pa je kapetan ostal brez nove točke. Foto: Reuters

V naslednjem tednu doma s Panterji in "notami"

V domači Crypto.com Areni je Los Angeles doslej premagal zgolj skromno Arizono (6:3), kar trikrat pa je izgubil s tolažilno točko po porazih v podaljških oziroma kazenskih strelih.

Razočarani navijači in hokejisti Los Angelesa bodo zdaj vse do četrtka premlevali zakaj kažejo tako različne predstave v gosteh in doma. Naslednja tekma Kingse čaka šele v četrtek, ko gostijo Florido, v soboto pa na jug Kalifornije prihaja še St. Louis, ki je tokrat s kar 8:2 razbil Colorado sredi Denverja.