Med junaki nove zmage New York Islandersov je bil tudi vratar Thomas Greiss, ki je zbral 33 obramb. Foto: Reuters

Hokejisti z Long Islanda so zmagali osmič v nizu, opazna je njihova učinkovita igra v napadu, saj so četrtič zapored dosegli vsaj štiri zadetke.

Washington je visoko premagal Buffalo, bilo je 6:1. Foto: Reuters

"Igramo preprosto in ne tvegamo preveč. Če že, pa imamo zadaj odličnega vratarja," je povedal Anders Lee in pohvalil Thomasa Greissa (33 obramb). Izkazali so se tudi Mathew Barzal, Derick Brassard in Josh Bailey, vsak je imel gol in podajo.

Aktualni prvaki iz St. Louisa po podaljšku proti Columbusu s 4:3. Odločilen zadetek je že po osmih sekundah podaljška z igralcem več dosegel David Perron. Podajalec je bil Alex Pietrangelo.

Na derbiju Vzhodne konference je Washington s 6:1 ugnal Buffalo. Jakub Vrana je dal dva gola, Tom Wilson pa vpisal gol in dve podaji.

Hokejisti Anaheima so bili z 2:1 boljši od Vancouvra. Vratar John Gibson je ubranil 39 strelov tekmecev na gol, Ryan Getzlaf pa je v 3. minuti podaljška dosegel odločilni gol.

Tekme 1. novembra:
NEW JERSEY - PHILADELPHIA ** 3:4
NY ISLANDERS - TAMPA BAY 5:2
WASHINGTON - BUFFALO 6:1
CAROLINA - DETROIT 7:3
ST. LOUIS - COLUMBUS * 4:3
COLORADO - DALLAS 1:2
ANAHEIM - VANCOUVER * 2:1
SAN JOSE - WINNIPEG 2:3
* - v podaljšku
** - kazenski streli

Tekme 2. novembra:
PITTSBURGH - EDMONTON
NASHVILLE - NY RANGERS
DALLAS - MONTREAL
BOSTON - OTTAWA
BUFFALO - NY ISLANDERS
FLORIDA - DETROIT
PHILADELPHIA - TORONTO
CAROLINA - NEW JERSEY
COLUMBUS - CALGARY
MINNESOTA - ST. LOUIS
ARIZONA - COLORADO
VEGAS - VINNIPEG
SAN JOSE - VANCOUVER
LOS ANGELES - CHICAGO

Vzhodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Washington Capitals15102323
Boston Bruins1291220
Buffalo Sabres1493220
Carolina Hurricanes1393119
New York Islanders1293018
Pittsburgh Penguins1385016
Montreal Canadiens1374216
Florida Panthers1363416
Toronto Maple Leafs1465315
Tampa Bay Lightning1365214
Philadelphia Flyers1265113
Columbus Blue Jackets1355313
New York Rangers104519
Detroit Red Wings144919
New Jersey Devils112548
Ottawa Senators113717
Zahodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Edmonton Oilers1494119
St. Louis Blues1483319
Nashville Predators1383218
Colorado Avalanche1383218
Vancouver Canucks1383218
Anaheim Ducks1596018
Vegas Golden Knights1485117
Calgary Flames1576216
Arizona Coyotes1274115
Winnipeg Jets1477014
Dallas Stars1568113
San Jose Sharks144919
Chicago Blackhawks113628
Minnesota Wild134908
Los Angeles Kings134908