Dustin Brown po 16 letih končuje bogato kariero. Foto: AP

Gostje so v Rogers Areni zapravili prednost dveh zadetkov. Povedli so v 36. minuti, ko je Spencerja Martina s strelom z razdalje presenetil Gabriel Vilardi, ki je dosegel peti gol sezone. Zadel je na drugi tekmi zapored. Dobre tri minute pozneje so Kralji povišali vodstvo. Anže Kopitar je v nevtralni tretjini lepo poslal ploščico proti Adrianu Kempeju, ki je v protinapadu prispeval svoj 35. zadetek sezone, najboljši slovenski hokejist pa je vpisal 48. podajo.

V zadnji tretjini je sledil preobrat. V 47. minuti je najprej Brock Boeser zadel ob igralcu več na ledu, Alex Chiasson pa je pet minut in pol pred koncem po strelu Quinna Hughesa zaustavil ploščico pred Calom Petersenom in jo potisnil za njegov hrbet. Odločitev je padla po štirih minutah in pol podaljška. Boeser je streljal najprej z desnega krila, Petersen je ubranil njegov poskus. Elias Pettersson, ki se je postavil pred gostujočega vratarja, je ploščico vrnil Boeserju, ki je poskusil še enkrat, a je Petersen odbil, v tretje pa je vendarle zadel za 3:2.

Zadnjo tekmo rednega dela je za Kingse odigral Dustin Brown, ki je napovedal upokojitev. 37-letni Američan je vso kariero nosil dres losangeleškega moštva, potem ko je v ligo prišel v sezoni 2005/06. Z njim je osvojil dva Stanleyjeva pokala. V končnici, 31. v zgodovini franšize in prvi po štirih letih, se bodo Kralji pomerili z Edmontonom.

"Dustin je sam dejal, da je hvaležen, da bo kariero končal v končnici, in ne s tekmo rednega dela. Vse bomo dali od sebe in bomo videli, kam nas to pripelje," je dejal Kopitar, ki je tokrat prepustil vlogo kapetana Brownu. Hrušičan je pred šestimi leti na tem mestu zamenjal prav Browna. "Mislim, da je prav, da je igralec, ki je toliko let igral za ta klub in dvignil pokal s črko C na prsih, kapetan na zadnji tekmi. Kapa dol Anžetu, da se je tega spomnil in to tudi izvedel. Ni bila to odločitev vodstva kluba ali trenerja, kar dokazuje, kako veliki športniki so to in koliko pomenijo drug drugemu. Res častno dejanje," je Kopitarjevo potezo komentiral trener Todd McLellan.