Anže Kopitar, ki je lani igral na vseh 82 tekmah, je pred dvema dnevoma zaradi bolezni izpustil srečanje proti New York Islandersom (2:7) in manjkal na prvi tekmi po 18. januarju 2017 oziroma 126 odigranih tekmah. Foto: AP
Kingsi spet visoko poraženi

Največ zaslug za zmago gostov je imel Jeff Skinner, ki je petič v karieri dosegel tri zadetke.

Tri podaje je prispeval Jack Eichel, Jason Pominville pa je dodal gol in podajo, s tem je osvojil svojo 700. točko na 995. tekmi v Ligi NHL. Edini gol za gostitelje, ki so proti Buffalu doma izgubili prvič po 15 letih, je dosegel Drew Doughty.

Anže Kopitar se je po bolezni vrnil na igrišče, a tako kot njegova ekipa, od katere sta trenutno na lestvici uspešnosti slabši le dve, ni bil posebej razpoložen. V 24 minutah na ledu ni niti enkrat ustrelil v okvir vrat.
Potem ko se je vpisal med strelce na uvodnih dveh tekmah, je zdaj že na peti zapored ostal brez točke. V lanski rekordni sezoni je najdlje brez točke ostal na treh zaporednih tekmah.
"Ne gre nam in ne gre. Mislili smo, da bo danes bolje, a ni bilo. Sezona je sicer še dolga, a treba bo igrati bolje in začeti zmagovati," je po tekmi dejal domači branilec Jake Muzzin. Kingsi so doživeli četrti zaporedni poraz.

31 obramb Sarosa
Pete zaporedne zmage se je veselil Nashville, s 3:0 je v gosteh ugnal Edmonton in je s sedmimi zmagami in 14 točkami trenutno najuspešnejša ekipa lige. Med strelce so se vpisali P. K. Subban, Viktor Arvidsson in Roman Josi, finski vratar Juuse Saros pa je za to, da je petič v karieri ostal nepremagan, ubranil 31 strelov, od tega 18 v zadnji tretjini.
Prva zmaga Detroita
Po sedmih porazih, kar je bil njegov rekord, je prvič v sezoni zmagal Detroit, v podaljšku je v gosteh s 4:3 premagal Florido. Tekmo je odločil Gustav Nyquist.