Anžeta Kopitarja je na zgodovinski dan zabaval tudi sin Jakob. Foto: Twitter

Anže Kopitar je član Los Angelesa od leta 2006, vse kaže, da bo to tudi njegov edini NHL-klub v izjemni karieri, katere krona sta bila dva naslova NHL-prvaka. Na zgodovinski večer se ni vpisal med strelce ali podajalca in po petih odigranih tekmah v sezoni ostaja pri petih točkah (dva gola, tri podaje). V svoji karieri je na 1297 tekmah dosegel 395 golov in 751 podaj za skupno 1146 točk, a številke ne povedo vsega o hokejistu, ki je dvakrat postal prvak lige, petkrat zaigral na tekmi vseh zvezd in se podpisal pod številne druge dosežke in prispevke skupnosti.

"Morda bo trajalo več kot le en dan, da dojamem vse skupaj. To je velik dosežek, ampak z nekaj grenkega priokusa, saj sem rekord vzel enemu mojih najboljših prijateljev," je po dvoboju dejal 36-letni slovenski as.

Z Brownom in ostalimi soigralci se je v letih 2012 in 2014 povzpel tudi na prestol lige z osvojitvijo Stanleyjevega pokala. V 17 letih v NHL oziroma v svoji 18. sezoni med elito je z organizacijo, navijači in soigralci stkal močne vezi, pravih besed pa, kot pravi, ob odmevnem dosežku ni našel.

"Ne vem ... Težko je to izraziti z besedami. Počaščen sem, da sem del te organizacije in nekaj naših zmagovitih ekip. Tu sem zelo srečen in nikjer drugje ne bi bil raje," je dodal Kopi. Ta ima z moštvom iz mesta angelov pogodbo do konca sezone 2025/26.

Pred tekmo je za zelo simpatičen vložek poskrbel Anžetov sin Jakob, ki je v garderobi prebral začetno postavo Los Angelesa. "Najlepši del vsega je bil, ko je moj sin Jakob prebral začetno peterko. Dobro se je odrezal in lepo je bilo to videti," je poseben večer sprva opisal Hrušičan.

"Žena me je presenetila, ko je na tekmo pripeljala mojega očeta. Mama je ostala doma, a tako pač je, ko vmes poseže življenje. Ampak tu je bila pred nekaj tedni, tako da je bilo super," je dodal Kopitar.

Dotaknil se je tudi samega dvoboja. "Tekma se seveda ni razpletla po naših željah, ampak moramo iti naprej. Še veliko hokeja je pred nami," je dejal Kopitar in v svojem slogu pripomnil: "Jutri je nedelja za trening in skušali bomo popraviti določene zadeve."

Anže Kopitar na zgodovinski tekmi ni dosegel točke, igral je 23 minut in trikrat streljal na gol Jeremyja Swaymana, ki je ubranil 32 strelov. Foto: Reuters

Boston je prvič po sezoni 1990/91 za uvod zmagal štirikrat zapored. Ko je 21-letni Alex Laferriere s svojim krstnim NHL-zadetkom v drugi tretjini izenačil na 1:1, je sicer Crypto.com Arena verjela, da je to napoved tretje zaporedne zmage Los Angelesa, toda Brad Marchand in David Pastrnak sta imela svoje načrte. Marchand je dosegel dva gola in podajo, Pastrnak gol in dve podaji. Pastrnak je prvi igralec Bostona po 31 letih, ki je zadel na uvodnih štirih tekmah sezone.

Zelo pomemben je bil tudi zadetek Morgana Geekija pet minut pred iztekom druge tretjine za vodstvo z 1:2.

Razmerje v strelih je bilo 34:25. Jeremy Swayman je ubranil 32 strelov, Cam Talbot 21.