Los Angeles je v zadnji tretjini povedel s 4:3 in 5:4, vseeno pa ostal praznih rok. Naslednja tekma ga čaka v noči na sredo, ko bo gostoval pri Calgaryju. Foto: Reuters

Anže Kopitar je bil najboljši pri Los Angelesu, dosegel je gol in prispeval dve podaji, izkazal se je tudi z izjemno obrambo praznega gola ob protinapadu Edmontona tri na ena. Tekma je bila vsekakor privlačna, bo pa moral novi trener Los Angelesa Todd McLellan (lani ga je Edmonton odpustil v prvem delu sezone) izboljšati obrambo, če bo želel imeti uspešnejšo bero kot lani, ko se ni prebil v končnico.

Že v prvi tretjini dve Kopitarjevi točki
Že po slabi minuti igre je Edmonton po izjemni akciji Connorja McDavida povedel. Do konca tretjine so gledalci videli še štiri zadetke, najprej je v peti minuti po podaji Kopitarja zadel Dustin Brown, potem je v deseti minuti goste v vodstvo po napaki vratarja Smitha popeljal Trevor Lewis. Domači so izenačili v 11. minuti preko Jamesa Neala, a je Kopitar (podajalec: Brown) štiri minute zatem poskrbel za novo vodstvo svojega moštva.

Edmonton od 4:5 do zmage 6:5
Edini gol v drugi tretjini je dosegel Zack Kassian in zadnja tretjina se je začela s 3:3. Kralji so spet dvakrat povedli, zadnjo besedo pa sta imela Darnell Nurse (sredi zadnje tretjine je zadel ob strelu iz zapestja) in James Neal, ki je oba svoja zadetka dosegel ob prednosti igralca več. Med ključnimi igralci je bil tudi McDavid, ki je ob golu prispeval tri podaje.