Anže Kopitar je prvič v sezoni dosegel dva gola na eni tekmi, s čimer je prinesel Kraljem prepotrebno domačo zmago, potem ko so izgubili pet od zadnjih šestih tekem. Foto: Reuters

Anže Kopitar je dosegel tudi prvi gol Kraljev na tekmi, ko je po seriji podaj s strelom z desne strani izkoristil številčno premoč, s čimer so gostitelji v 14. minuti izenačili na 1:1. A na začetku 2. tretjine je Arizona dvakrat zadela v treh minutah, izvajalca sta bila Matias Maccelli in Nick Bjugstad, za 3:1.

Akcija čez celotno ledeno ploskev

Za izenačenje še pred iztekom 2. tretjine sta poskrbela Trevor Moore in Carl Grundstrom. Nato je prišla prelomna 46. minuta, ko je Kopitar najprej dobil sodniški met v obrambni tretjini in krenil v napad. Plošček je AK11 prejel še na svoji polovici ledene ploskve, zatem je prevaral in ob ograji obšel branilca Jaka Moserja in premagal Karla Vejmelka s strelom nad ramo, pri čemer je najboljši slovenski hokejist pometel pajčevino iz levega zgornjega kota gola.

Mojstrovina je odločila tekmo, piko na i za končnih 5:3 je v izpraznjen gol gostov postavil Kevin Fiala. Kralji so tako prišli do 13. zmage sezone, s čimer so se utrdili med vodilno trojico Pacifiške skupine, zlasti ker sta izgubila oba prva zasledovalca – Calgary in Edmonton.

Šele tretja zmaga znotraj Pacifika

"Velika zmaga v obračunu znotraj skupine, kjer doslej nismo blesteli. Da smo v tretji tretjini povedli in to zadržali, je za nas res pomembno. Odigrali smo dobro tekmo, od vratarja Quicka naprej, prek branilcev do napadalcev. Tako moramo samo nadaljevati," je po tekmi povedal prva zveza večera.

Kopitar je pokazal zgled in odgovoril na razočaranje, ko so Kralji nazadnje izgubili goleado s Seattlom v podaljšku z neverjetnih 8:9. Pred tekmo z Arizono je Los Angeles na 10 dvobojih znotraj Pacifiške skupine slavil le na dveh tekmah.

Kopitar je proti Arizoni 3-krat ustrelil v okvir vrat, 2-krat je zgrešil, podelil 2 naleta, blokiral 2 strela in dobil 12 od 18 sodniških metov v 24 izmenah za 21:34 igre. Foto: AP

"Mislim, da smo imeli že od začetka pravo energijo. V drugem delu smo se sicer znašli na preizkušnji, ki pa smo jo uspešno prestali. Sam se že nekaj časa odlično počutim. Naša napadalna linija si je na zadnjih tekmah priigrala kar nekaj priložnosti, a bila neučinkovita, danes pa se je le odprlo. Upam, da bomo tako učinkoviti tudi v prihodnje," je po tekmi dejal Kopitar, ki je po 26 tekmah sezone 2022/23 zdaj pri 21 točkah za 7 golov in 15 podaj, s čimer je drugi najučinkovitejši Kralj (njegov krilni napadalec Kevin Fiala je pri 28 točkah).

Vratar Petersen poslan v drugo ligo

Velika težava Los Angelesa je porozna obrambna, za kar je ceno plačal vratar Cal Petersen. Pred dobrim letom je podpisal triletno pogodbo za 5 milijonov evrov na sezono, a po slabih predstavah, ko ni niti ogrozil Jonathana Quicka, je bil zdaj odslovljen in poslan v AHL. Vodstvo kluba je sicer dejalo, da ne išče zamenjave za novega vratarja, a opazovalci v Ligi NHL so prepričani, da ravno to potrebujejo Kralji, če želijo v končnico in v njej narediti kaj škode.