Veselje Anžeta Kopitarja, ki je v 30. minuti tekme s Chicagom dosegel 19. gol sezone in skupno 64. točko, s čimer je kapetan tudi najučinkovitejši igralec Los Angelesa, ki se mu nasmiha končnica in v njej obračun 1. kroga z Edmontonom. Foto: AP

Tretja zaporedna zmaga za Los Angeles, ki je Chicago nadstreljal s kar 36:16, a vseeno tekma ni bila odločena vse do 52. minute in kar dveh golov v pičlih 15 sekundah.

Pet točk naskoka pred Vegasom

Do konca rednega dela Kingsi igrajo še tri tekme, Golden Knights pa štiri, pri čemer imajo Kopitar in druščina tudi lažji razpored. LAK v soboto doma gosti Anaheim, nato pa gostuje pri Seattlu in Vancouvru. Vegas gosti San Jose in zaključi na turneji pri Dallasu, Chicago in St. Louisu. Los Angeles in Vegas se borita za 3. mesto Pacifiške skupine, ki neposredno vodi v končnico. Vancouver po porazu pri Minnesoti s 3:6 zaostaja že za 7 točk.

AK11 po dobljenem buliju še preusmeril plošček

Phillip Danault je sredi 1. tretjine zadel ob igralcu več, s čimer je Quebečan prišel do gola že na peti zaporedni tekmi, s skupno 26 goli pa je drugi golgeter ekipe za Adrianom Kempejem (34 golov). Švedski napadalec je sicer podal za prva dva gola.

Sredi tekme je prednost gostiteljev podvojil kapetan Anže Kopitar. Najprej je dobil sodniški met, po strelu veterana Alexandra Edlerja z modre črte pa je plošček od telesa Slovenca spremenil smer in pristal v mreži Chicaga.

Kljub izraziti pobudi Kraljev in razmerju strelov 28:11 je bilo po 40 minutah zgolj 2:1 za Los Angeles. Blackhawksi so namreč znižali prek svojega zvezdnika Patricka Kanea, ki je v 36. minuti kronal številčno premoč.

Dva gola Kraljev v 15 sekundah!

Kalifornijci so se s Čikažani mučili vse do 52. minute, ko so v zgolj 15 sekundah dvakrat matirali Collina Delia, ki se je ob tem še poškodoval. Najprej je plošček ukradel Andreas Athanasiou in s hitrim soloprodorom zadel za 3:1. Že v naslednjem napadu je bilo 4:1, potem ko je Viktor Arvidsson nesebično zaposlil Trevorja Moora.

"Mislim, da je bilo za vsakega fanta v tej sobi dobro. To je najboljši čas v letu, za to igraš. Trenutno smo osredotočeni samo na eno tekmo naenkrat, na Anaheim, na to smo osredotočeni in delamo korak za korakom," je Athanasiou odgovoril na vprašanje, kaj bi mu pomenila uvrstitev v končnico.

Panterji meljejo ob zaključku rednega dela in tako kot Colorado na Zahodu vstopajo v končnico kot prvi favoriti svojih konferenc. A v Ligi NHL se že celo večnost ni zgodilo, da bi se v velikem finalu soočila prva nosilca konferenc ... od delitve na Vzhod in Zahod leta 1993 še prav nikoli! Foto: AP

Florida z 12. zaporedno zmago do vloge 1. nosilca Vzhoda

Po mestu prvega nosilca na Zahodu je oddana tudi vloga prvega nosilca na Vzhodu. Florida je proti Detroitu prišla že kar do 12. zaporedne zmage (rekord kluba!) in je tudi teoretično osvojila prvo mesto v Vzhodni konferenci. Z dvema podajama je Jonathan Huberdeau na vrhu lestvice najučinkovitejših igralcev Lige NHL pri 113 točkah ujel Connorja McDavida (Edmonton).

Zdaj Panterjem preostaja le še boj na daljavo s Coloradom za tako imenovani Predsedniški pokal, za najboljšo ekipo rednega dela, ki uživa prednost domačega ledu v vseh serijah boja za Stanleyjev pokal, tudi v potencialnem medsebojnem finalu.

HOKEJ NA LEDU – LIGA NHL

TEKME 21. APRILA

LOS ANGELES – CHICAGO 4:1
Danault 12., Kopitar 30., Athanasiou 52., Moore 52.; Kane 36.

Kopitar: 19. gol sezone, +2, 5 strelov v okvir, 1 blokiran poskus, 2 zgrešena strela, 1 izgubljen pak, sodniški meti 5/13 (38%) v 21 izmenah za 20:02 igre.

NY ISLANDERS – NY RANGERS 3:6
Nelson 21., 43., Bailey 54.; Copp 4., 8., 19., Kreider 38., Strome 40., Reaves 53.
MONTREAL – PHILADELPHIA 3:6
FLORIDA – DETROIT 5:2
NEW JERSEY – BUFFALO 2:5
PITTSBURGH – BOSTON 4:0
CAROLINA – WINNIPEG 4:2
TAMPA BAY – TORONTO 8:1
MINNESOTA – VANCOUVER 6:3