Anže Kopitar je tako dosegel 26. gol in skupno 63. točko na 69. tekmi sezone, v kateri se z Los Angelesom zdaj bori za vlogo 1. nosilca v prihajajoči končnici. Foto: Reuters

V 2. tretjini so Kralji natresli gostom štiri gole v manj kot 10 minutah igre. Za 2:0 je v 28. minuti z nekaj sreče zadel Anže Kopitar. Branilec Mikey Anderson je streljal, Quinton Byfield spretno podal na drugo vratnico, kjer pa kapetan ni najbolje zadel paka, a ga je vseeno spravil v mrežo.

Predtem je pravi slalom uprizoril prvi branilec Los Angelesa Drew Doughty. Na 3:0 je v 13. minuti s pravcato bombo povišal Šved Viktor Arvidsson, njegov rojak Carl Grundstrom pa na 4:0 po samostojni akciji le dobro minuto pozneje. V zadnji tretjini je Kiril Marčenko pokvaril vratarski večer Pheonixu Copleyju (29 obramb) in mu preprečil shutout.

Brez obrambe ne bo uspeha v končnici

Obramba Kalifornijcev se je od zaprtja hokejske tržnice in prihoda vratarja Korpisala in branilca Gavrikova prav iz Columbusa močno stabilizirala. Še 1. marca je so imeli Kralji enako število doseženih in prejetih golov, zdaj pa so pri +13. "Res smo boljši v napadu, a še vedno moramo igrati dobro obrambo, če želimo zmagovati," je poudaril prekaljeni Doughty, ki je skupaj s Kopitarjem edini preostali igralec iz šampionskih pohodov Kraljev spomladi v letih 2012 in 2014.

Ob visokem vodstvu je Kopitar za spremembo odigral kar nekaj manj kot 20 minut: 18 izmen za 17:45 igre, pri čemer je ob strelu za gol še enkrat zgrešil vrata, en strel so mu pa blokirali, dobil pa je polovico sodniških metov (9/9).

Boj z Vegasom za vrh Pacifika in Zahoda

Kingse v domači Crypto.com Areni čakajo še štiri zaporedne domače tekme: z Vancouvrom, Calgaryjem, Winnipegom in St. Louisom. Nato se bodo podali na turnejo k ekipam s severa Pacifiške skupine. Foto: Reuters

Kingsi so slavili še sedmič na zadnjih osmih tekmah, na vseh pa so dosegli vsaj točko. S tem Los Angeles le točko zaostaja za vodilno ekipo Zahodne konference in Pacifiške skupine. Vegas je namreč doživel doma polom proti Calgaryju, ki je v igralniški meki slavil s kar 7:2. Po štirih zaporednih zmagah je Jonathan Quick doživel prvi mrk in s tem poraz v dresu Zlatih vitezov.

Trinajst tekem pred koncem rednega dela je Los Angeles v igri za osvojitev Pacifika, kar bi jim ob trenutnem razmerju sil na Zahodu prineslo tudi mesto prvega nosilca v konferenci. A še pomembneje: zdaj so Kralji pet točk pred Edmontonom, ki je tokrat s 4:1 premagal vodilno ekipo Centralne skupine Dallas.

Kopitar in druščina ostajajo na domačem ledu, kjer jih v soboto čaka tekma z Vancouvrom, še eno izmed ekip brez možnosti za končnico.