Anže Kopitar je bil vpleten v oba gola Kraljev, ni pa izkoristil kazenskega strela. Po 33 tekmah sezone je 35-letni Slovenec pri 28 točkah (10 golov in 18 podaj). Foto: Reuters

Ravno pred tekmo je Los Angeles objavil novico, da so s Trevorjem Moorom podpisali novo 5-letno pogodbo v vrednosti 20 milijonov evrov. 27-letni Kalifornijec je zatem v TD Gardnu s 14. kazenskim strelom loterije poskrbel za drugo točko Kingsov, ki so prišli do prestižne zmage nad najboljšim klubom sezone 2022/23, in to v najmanj gostoljubnem mestu v Ligi NHL.

Trevor Moore je na 237 tekmah v NHL-u zbral 107 točk (42 golov in 65 podaj), februarja 2020 je iz Toronta prišel v domači Los Angeles. Rodil in odrastel je v bližnjem Thousand Oaksu ter je do srednje šole igral za otroški in mladinski sistem, ki so ga v Los Angelesu vzpostavili Kingsi. Foto: Reuters

Komaj drugi domači poraz Bruinsov, drugi po loteriji

Boston je namreč sezono odprl z novim NHL-rekordom 14 zaporednih domačih zmag. Zmagovito serijo Kosmatincev na domačem ledu je prekinil šele Vegas, a še to šele po izvajanju kazenskih strelov. Scenarij za drugi domači poraz Bruinsov se je ponovil tudi proti Kingsom, četudi je še sredi zadnje tretjine kazalo precej drugače.

Prva tretjina je minila brez golov, v drugi pa sta Taylor Hall in Brad Marchand popeljala Boston v vodstvo z 2:0, domači vratar Linus Ullmark je bil suveren. V že omenjeni 49. minuti je kapetan Anže Kopitar prodrl v napadalno tretjino, našel Kevina Fiala, čigar ubranjeni strel je v gol potisnil dobro postavljeni Adrian Kempe.

Kopitar začel akcijo za izenačenje

Ob lovu na izenačenje je Los Angeles prišel do številčne premoči. V 58. minuti je za Bostonovimi vrati Kopitar ukradel plošček, sledil je niz podaj na postavljeno obrambo, Fiala je podal na desno krilo, s katerega je Kempe zadel za 2:2. V podaljšku ob igri 3 na 3 ni bilo odločitve, zato je sledila loterija.

Zanimivo, da so prvi štirje strelci zadeli (tudi Kempe), a nato je sledilo devet zaporednih zapravljenih kazenskih strelov. Bostonov vratar Ullmark je ubranil tudi poskus Kopitarja, nato je ob koncu 7. serije na vrsto prišel Moore, ki se je za podpis pogodbe oddolžil z zmagovitim zadetkom.

Pheonix Copley je začel štiri tekme Los Angelesa in trikrat so Kingsi slavili. Foto: Reuters

Vratar Copley na koncu jeziček na tehtnici

"To kaže na naš veliki značaj ekipe. Vrnili smo se po zaostanku dveh zadetkov v zadnji tretjini in nato še zmagali," je po tekmi dejal novi drugi vratar Kraljev Pheonix Copley, ki je ustavil 33 strelov v rednem delu in podaljšku ter zadnjih pet kazenskih strelov.

"Prav lahko bi tekmo končali s porazom za dva gola. Vsi vedo, da so ti fantje odlični zlasti na domačem ledu," je dodal vratar: "To, da nismo odnehali in se borili do konca ter našli pot do zmage, je res ogromen uspeh." 30-letni Copley je v začetku decembra napredoval v prvo ekipo, kjer je zamenjal neprepričljivega Cala Pettersena.

Kljub slabšim izidom zdaj drugi na Pacifiku

Kralji so pred tem izgubili dvakrat zaporedoma, skupno pa desetkrat na zadnjih 15 tekmah, zdaj pa se po šestih gostovanjih na Vzhodu spet vračajo v domačo dvorano, in to celo z napredovanjem na 2. mesto Pacifiške skupine.

"Prejšnji poraz v Buffalu nas je res streznil. Niti eden v ekipi ni lahko tega 'požrl'. Takrat smo imeli dobro priložnost, da se v slačilnici resno pogovorimo in odločimo, kakšen karakter smo kot ekipa," je priznal trener Los Angelesa Todd McLellan.