Los Angeles je zdaj pri 28 točkah, Anaheim pa ostaja pri 30, oba pa ostajata na dnu Pacifiške skupine in Zahodne konference, daleč od območja za končnico. Foto: AP

Hrušičanov najbolj domiselni poskus je prišel ob strelu neposredno po sodniškem metu v 2. tretjini, a je bil John Gibson zbran. Anže Kopitar je v 21 minutah igre sprožil tri strele v okvir vrat in dobil devet od 14 bulijev, a vseeno ni našel poti do 30. točke v sezoni, tako da po 32 odigranih tekmah ostaja pri 11 golih in 18 podajah, s čimer je v vseh treh kategorijah še vedno vodilni igralec LAK-a.

Odločil gol Carterja ob igralcu več
Kralji so povedli ob koncu 1. tretjine prek Matta Luffa, ki je po podaji Tylerja Toffolija prišel do prvenca sezone. Odločilna poteza avtocestnega bulija, kot se tudi imenujejo dvoboji sosednjih klubov iz južne Kalifornije, je prišla v 25. minuti. Ob igralcu več je Drew Doughty imenitno našel Jeffa Carterja na levi vratnici in prekaljeni Kanadčan je podvojil vodstvo gostov. Za napet zaključek je v 46. minuti poskrbel Derek Grant. Do konca Racmanom ni uspelo izenačiti, saj je bil razpoložen vratar Jonathan Quick (razmerje strelov 37:27 za Anaheim).

Kluba ostajata na samem dnu Pacifika in Zahoda, kjer za območjem končnice Kralji zaostajajo za 9 točk, Racmani pa za 7.

Rdeča krila kar mesec dni čakala na novo zmago
V burnem četrtkovem hokejskem večeru se je v Ligi NHL odigralo kar 12 tekem. Zadnjeuvrščeni klub v ligi Detroit je po seriji 12 porazov le prišel do prebliska. Red Wingsi so s 5:2 doma premagali Winnipeg. Sicer bi skoraj zapravili uvodno vodstvo s 3:0, a na koncu je trio Fabbri, Hronek in Zadina, vsak s po tremi točkami, poskrbel za prvo zmago Detroita po točno mesecu dni!

Calgary melje pod novim trenerjem
Na Vzhodu je bil osrednji obračun med ekipama Tampa Bay in Boston. Kapetan Strel Steven Stamkos je z dvema goloma poskrbel za domači uspeh, vodilni klub Atlantika pa je doživel peti zaporedni poraz. V Calgaryju sta se srečali dve kanadski ekipi, ki sta nedavno zamenjali trenerja. Mike Babcock je letel s klopi Toronta zaradi preslabih izidov, nakar so na plano prišli njegovi incidenti z igralci, pri čemer so podobne obtožbe padle tudi na Billa Petersa, trenerja Calgaryja. Peters je pod pritiskom odstopil, vajeti je prevzel Geoff Ward in Ognjeni zublji so nanizali že sedem zmag. Calgary je strl Toronto s tremi goli v dveh minutah in pol sredi tretje tretjine za končnih 4:2.