Zach Parise je bil s podajo in zmagovitim golom junak dvoboja Los Angeles - Minnesota. Wild z izkupičkom 9-2-4 zaseda visoko 2. mesto v Centralni diviziji, medtem Kingsi s 5-1-9 ostajajo trdno na dnu Pacifika. Foto: Reuters
Kapetan LAK-a Anže Kopitar
Anže Kopitar je sezono začel z zaporednima goloma, nato na 11 tekmah prispeval samo še štiri točke. Pogreša se predvsem več njegovih podaj, brez strelskega prispevka lani izjemnega 1. centra pa bo LAK težko preobrnil potek sezone. Foto: Reuters
Bo Horvat (Vancouver Canucks)
Na tekmi Boston - Vancouver je padlo kar 13 golov, s 5:8 pa so slavili gostje Canucksi. Dva gola in dve podaji je prispeval center Bo Horvat, Vancouver pa je na zadnjih petih tekmah osvojil vsaj točko, s čimer je prevzel vodstvo na Pacifiku. Foto: Reuters

Edini gol za Los Angeles je dosegel branilec Jake Muzzin v 5. minuti uvodne tretjine, ko so Kingsi povedli, a nato so gostje iz Minnesote izenačili ob igralcu več prek Nina Niederreiterja. Na koncu odločilni gol je v 35. minuti dosegel Zach Parise, ki je predtem že podal. Prav gol je bila jubilejna 700. točka v NHL-u za nevarnega Američana, ki je doslej v najmočnejši hokejski ligi na svetu odigral 887 tekem, letos pa je zelena št. 11 v izjemni formi: pet golov in osem podaj na 14 tekmah.

AK11 po 13 tekmah s samo šestimi točkami
Kapetan Kraljev Kopitar je drugič zapored ostal brez točke; odigral je 21 minut 23 sekund tekme, v tem času je poskusil s štirimi streli, v okvir nasprotnikovih vrat sta zletela dva, ob tem je izgubil en plošček, enega pa ukradel in dobil je 14 od 24 sodniških metov. Lani je bil Kopitar finalist za MVP-ja rednega dela, ko je presegel povprečje točke na tekmo, letos pa ima po 13 odigranih tekmah vsega šest točk za štiri gole in le dve podaji.

Po dveh zmagah, na zadnji tekmi s trenerjem Johnom Stevensom in na prvi z novim začasnim vodjo Williejem Desjardinsom, s po 4:1 se je LAK vrnil na stara pota neučinkovitosti: Wild so nadstreljali z 28:24, a je pri gostih v vratih blestel Devin Dubnyk s 27 obrambami. Naslednja tekma LA Kingse čaka v soboto, ko bodo prav tako v domači dvorani gostili Calgary Flames.

Kljub trenerski menjavi šesti zaporedni poraz Chicaga
Novega trenerja imajo tudi pri Chicagu. Kovača šampionske generacije 2010, 2013 in 2015 Joela Quennevilla je nadomestil komaj 33-letni Jeremy Colliton, a to ni preprečilo šestega zaporednega poraza Blackhawksov. Doma jih je s 3:4 ugnala Carolina, ki je šla v tekmo prav tako z nizom petih porazov. Tekma dveh moštev v krizi je bila predstava dveh polovic: Hurikani so silovito začeli, trije različni napadi so poskrbeli za visoko vodstvo s 4:0, ki pa se je na koncu stopilo na vsega gol prednosti.