Capitalsi med lovom na Anžeta Kopitarja. Slovenski hokejski as je tekmo končal sicer brez točke, a s +1, 2 streloma v okvir, 2 zgrešenima streloma, naletom in dobil 12 od 19 bulijev v 29 izmenah za 20:36 igre. Foto: Reuters

Ob silovitem pritisku Capitalsov v zadnjih minutah, ko so gostje lovili izenačenje in vsaj eno točko v Los Angelesu, je kapetan Kingsov suvereno dobival sodniške mete in krotil nasprotni center. Dobil je tudi sodniški met v zadnji minuti, po katerem je Adrian Kempe z zadetkom v izpraznjen gol Washingtona postavil končni izid 4:2 za Los Angeles, sočasno pa je bil to 30. gol sezone za Šveda.

S četrto zaporedno zmago so Kralji po točkah znova ujeli vodilni Vegas, ki pa ima na vrhu Pacifiške skupine in celotne Zahodne konference odigrani dve tekmi manj. Kopitarja in druščino v četrtek čaka zahtevno gostovanje pri prvaku Coloradu, ki je izgubil zadnji dve tekmi in zaseda drugo "wild card" oziroma zadnje mesto za končnico na Zahodu. Tekma v Denverju je sicer edino gostovanje Kraljev v seriji 10 tekem.

Vratar Pheonix Copley je prvič v karieri branil proti klubu, s katerim se je prebil v Ligo NHL. Na 29 tekmi v dresu Kraljev je 31-letnik iz Aljaske prišel že do 20. zmage, s čimer je popravil klubski rekord Jonathana Quicka, ki je prejšnji teden bil del odmevne menjave, s katero je po 16 letih zapustil LAK. Foto: Reuters

Odločilni zadetki branilcev

Po uvodni tretjini brez golov je Washington proti toku igre povedel prek branilca Rasmusa Sandina, kar pa je hitro izničil novi branilec Los Angelesa Vladislav Gavrikov. Pol minute pred iztekom 2. tretjine je bil natančen Philip Danault. Serijo izključitev pri gostiteljih je v 43. minuti ob razmerju 5 na 3 kaznoval Aleksander Ovečkin.

Odločilni gol je padel v 48. minuti, ko se je pred gol Capitalsov prikradel branilec Mikey Anderson, ki je v slogu napadalcev izkoristil podaji Kempeja in Quintona Byfielda. Kot rečeno je piko na i dve sekundi pred koncem postavil prvi golgeter Kraljev.