Adrian Kempe in Anže Kopitar sta udarna pest napada Los Angelesa, ki ima zdaj pred devetim Calgaryjem že 15 točk prednosti, tako da nastop v končnici ni vprašljiv. Kingsom se ponuja celo vloga prvega nosilca na Zahodu, za kar se borijo z Vegasom, za hrbtom pa so z razliko štirih točk kar štiri ekipe: Dallas, Colorado, Minnesota in Edmonton. Foto: Reuters

Calgary je v Los Angeles prišel po nujno potrebno zmago v boju za obstanek, saj zaseda 9. mesto v Zahodni konferenci in lovi osmi Winnipeg ter sedmi Seattle. A na jugu Kalifornije so Kralji že v prvi tretjini uspešno pogasili Ognjene zublje, saj so gostom iz Alberte natresli štiri gole.

4:0 po uvodni tretjini

V prvi tretjini je obe svoji podaji podelil kapetan Anže Kopitar: najprej v 12. minuti za zadetek Drewa Doughtyja za 2:0, pri čemer je Slovenec pred vrati še zakril gostujočega vratarja. V 16. minuti je Kopi podal ob igralcu več, za 4:0 je bil natančen Viktor Arvidsson.

Nadaljeval se je enostranski promet, edini preblisk Calgaryja je bil gol nekdanjega Kralja Tylerja Toffolija za 1:4 na začetku 2. tretjine, a to je bilo kot opozorilo gostiteljem, naj ne stopijo s plina. Sledila dva dva gola prvega golgeterja Kalifornijcev Adriana Kempeja, ki je predtem prispeval še podajo. Tudi zadnja tretjina se je končala z 2:1 za LAK. Ob končnih 8:2 je bilo razmerje strelov 39:18 za Los Angeles. Četa Darryla Sutterja, ki je s Kralji osvojil oba naslova prvaka leta 2012 in 2014, je zdaj vse dlje od zahtevane končnice.

Ob sedmih igralcih s po dvema točkama je bil za drugo zvezdo tekme izbran kapetan Kopitar, ki je končal z ratingom +3, poskusil s tremi streli, podelil en nalet in dobil 15 od 25 sodniških metov v 24 izmenah za 19:02 igre. Po točno 70 odigranih tekmah, 35-letni Hrušičan je izpustil le eno tekmo (!), je prvi center Kingsov pri 63 točkah (26 golov in 37 podaj).

Po naslednjih dveh domačih tekmah Kralji odpotujejo na štiri tekme na sever Pacifiške skupine. Na zadnjih 11 tekmah jih čaka kar osem dvobojev z divizijskimi tekmeci. Foto: Reuters

V boju z Vegasom za primat na Zahodu

Los Angeles je izkoristil marčni niz domačih tekem in je na zadnjih 10 tekmah iztržil kar 18 točk, pri čemer je osemkrat zmagal, dvakrat pa izgubil po podaljšku oz. kazenskih strelih. Obenem na zadnjih devetih tekmah iz igre niso prejeli več kot dva gola.

Posledično Kralji vztrajno pritiskajo na Zlate viteze, vodilno zasedbo Pacifiške skupine in hkrati Zahodne konference. Tako Los Angeles kot Vegas imata po 92 točk, štiri več od Edmontona, a so Golden Knights v prednosti zaradi ene odigrane tekme manj.

Zdaj Kopitarja in druščino čakajo štirje dnevi predaha ter nato še dve domači tekmi: z Winnipegom v soboto in s St. Louisom v nedeljo.