Anže Kopitar je dosegel svoj 17. gol v sezoni. Foto: Reuters

Kralje je do zmage v podaljšku popeljal Brandt Clarke, ki je svoj prvi zadetek v NHL-u dosegel 27 sekund pred koncem dodatka. V njem je najprej na svoji 17. tekmi v najmočnejši hokejski ligi na svetu napravil prekršek in bil izključen. Soigralcem se je uspelo ubraniti. Nato je 21-letni branilec stopil na led s klopi za kaznovane, takoj prejel plošček, ki mu ga je podal Phillip Danault, in v protinapadu, ko je preigral domačega vratarja Linusa Ullmarka, odločil dvoboj.

Kapetan gostov Kopitar je izenačil na 4:4 minuto in 35 sekund pred koncem, ko so Kingsi zaigrali brez vratarja. Z modre črte je streljal Drew Doughty, najboljši slovenski hokejist pa se je odlično znašel pred vrati in plošček preusmeril za Ullmarkov hrbet. Pierre-Luc Dubois je dosegel dve podaji, David Rittich pa je ubranil 28 strelov. Los Angeles je na zadnjih petih tekmah štirikrat zmagal.

Kopitar popeljal Kraljev v podaljšek, ki ga je odločil Clarke

James van Riemsdyk je v deveti minuti povedel gostitelje v vodstvo, potem ko je bil najspretnejši v gneči pred vrati. Hitro se je kalifornijska mreža zatresla še enkrat, vendar je bil zadetek Davida Pastrnaka zaradi oviranja vratarja razveljavljen. Tri minute po golu Bostona je Los Angeles izenačil. Matt Roy je povsem z leve strani po lepi gostujoči kombinaciji plošček poslal v domačega vratarja, od katerega se je odbil v mrežo. V prvi tretjini se je še enkrat dobro pred vrati znašel van Riemsdyk, ki je ob igralcu več na ledu Bruinse vrnil v vodstvo.

34. minuta je tekla, ko je po boju za ploščico ob ogradi ta srečno prišla do Anthonyja Richarda, ki je imel pred vrat veliko prostora in je s svojim prvim golom v tej sezoni povišal na 3:1. Dobre tri minute in pol pozneje je zaostanek zmanjšal Vladislav Gavrikov, ki je streljal z modre črte. Plošček je zadel Kevina Shattenkirka, spremenil smer in presenetil Ullmarka.

V šesti minuti zadnje tretjine so Kralji izpeljali protinapad, v katerem je odbito ploščico po številnih poskusih za hrbet domačega vratarja zbezal Alex Laferriere. Dobro minuto zatem je Boston lepo izigral gostujočo obrambo. Streljal je Morgan Geekie, Rittich je bil na mestu, toda pridrsal je Trent Frederic in Bruinse popeljal v novo vodstvo. A zadnjo besedo je imel v rednem delu Kopitar.