Anže Kopitar je v 24 minutah igre v okvir domačih vrat sprožil en strel. Foto: Reuters

Pingvini so uvodno tretjino dobili z 2:0, na začetku druge je po podaji Anžeta Kopitarja znižal Jake Muzzin. Vsega pet minut je na 3:1 povišal Tanner Pearson, ki je prav v dresu LA-ja prebil šest sezon. Kralji se niso predali in so z goloma Matta Luffa in Alexa Iaffala izsilili podaljšek.

V dodatku so bili Kralji dejavni, a je bil vratar Matt Murray vselej na mestu. Zmago je gostiteljem po štirih minutah igre zagotovil Phil Kessel.

Quick: Izgubili smo
Vratar LA-ja Jonathan Quick je bil po porazu slabe volje. Novinarji so ga skušali spodbuditi, da so se Kralji vrnili po dveh golih zaostanka, a Quick je hitro odvrnil: "Ja, izgubili smo, ves trud je bil zaman. Štejejo zmage, teh pa nimamo ravno veliko."

Liga NHL, tekme 15. decembra:
PITTSBURGH - LOS ANGELES
* 4:3 (2:0, 1:2, 0:1)
Cullen 7., Rust 14., Pearson 29., Kessel 64.; Muzzin 24. (podaja Kopitar), Luff 31., Iafallo 53.

Florida je premagala Toronto s 4:3. Za gostitelje je tri gole zabil Aleksander Barkov, tudi odločilnega v podaljšku. Foto: Reuters

FLORIDA - TORONTO * 4:3
COLUMBUS - ANAHEIM * 1:2
MONTREAL - OTTAWA 5:2
MINNESOTA - CALGARY 1:2
NY ISLANDERS - DETROIT ** 4:3
WASHINGTON - BUFFALO ** 4:3
NASHVILLE - NEW JERSEY ** 2:1
COLORADO - DALLAS 6:4
VANCOUVER - PHILADELPHIA 5:1
* - v podaljšku; ** - kazenski streli

Tekme 16. decembra:
NY RANGERS - VEGAS
CAROLINA - ARIZONA
ST. LOUIS - CALGARY
BOSTON - BUFFALO
CHICAGO - SAN JOSE
WINNIPEG - TAMPA BAY
VANCOUVER - EDMONTON

Vzhodna konferenca
EkipaTekmeZmagePoraziPKTočke
Tampa Bay Lightning33257151
Toronto Maple Leafs332110244
Buffalo Sabres33199543
Washington Capitals32209343
Boston Bruins321711438
Montreal Canadiens331711539
Columbus Blue Jackets321712337
Pittsburgh Penguins321511636
New York Islanders311512434
New York Rangers311413432
Ottawa Senators341416432
Detroit Red Wings341415533
Carolina Hurricanes311313531
New Jersey Devils311113729
Philadelphia Flyers311215428
Florida Panthers311213630
Zahodna konferenca
EkipaTekmeZmagePoraziPKTočke
Winnipeg Jets32219244
Nashville Predators332210145
Calgary Flames332110244
Colorado Avalanche33189642
San Jose Sharks331711539
Edmonton Oilers331812339
Anaheim Ducks341811541
Vegas Golden Knights341814238
Minnesota Wild321713236
Dallas Stars331614335
Vancouver Canucks351516434
Arizona Coyotes311415230
St. Louis Blues301214428
Chicago Blackhawks341018626
Los Angeles Kings341120325