Obisk kanadske prestolnice ni potekal po Kopitarjevih željah, saj je ostal celo brez poskusa strela, dobil je le 6 od 18 sodniških metov, na koncu pa končal z –1, ker mu ni uspelo ustaviti Pageauja ob usodnem golu v 64. minuti. Foto: Reuters

Četrtkov hokejski obračun v kanadski prestolnici je prinesel soočenje 30. in 29. moštva Lige NHL, ki gresta skozi mučno prenovo in bosta potrebovala še kar nekaj potrpljenja in pametnih potez, da bosta ponovno konkurenčna za končnico.

Toffoli prinesel točko ob 59:52
Kapetan Anže Kopitar je v 27. minuti z 11. podajo sezone zaposlil Dustin Browna, ki je ena na ena matiral Andersa Nilssona za 1:0. A sledil je preobrat Senatorjev po zaslugi Anthonyja Duclairja in Artema Anisimova. Samo 7,2 sekunde pred iztekom rednega dela je podaljšek izsilil Tyler Toffoli s 4. golom sezone.

V podaljšku je odločil najboljši posameznik Senatorjev Jean-Gabriel-Pageau, ki je ob golu preigral Drewa Doughtyja in Kopitarja ter ukanil Jacka Cambella.

Konec upov playoffa že pred decembrom?

Slab začetek Kingsov v 2019/20 se tako nadaljuje, po po 16 tekmah imajo Kalifornijci le pet zmag ob 10 porazih in zadnjemu porazu v podaljšku. Kanadsko turnejo zadnji klub Pacifiške divizije in Zahodne konference nadaljuje v noči na nedeljo, ko bo LAK gostoval pri Montrealu. Na skupni ligaški lestvici je za Los Angelesom (11 točk) le Detroit z 9 točkami. Vse kaže, da se bo ponovila lanska sezona, ko bodo Kralji že ob ameriškem zahvalnem dnevu oz. četrtini sezone predaleč od boja za končnico – že zdaj jim vodilna osmerica Zahoda beži za 9 točk in več.

Zmagovita vrnitev kapetana Johna Tavaresa, ki je v podaljšku poskrbel za zmago Toronta nad Vegasom. A tako Maple Leafs kot Golden Knights niso pri vrhu lestvic, čeprav so si pred štartom sezone delili 2. mesto na lestvici favoritov za Tampo Bayjem. Foto: Reuters

Otočani po 10 tekmah izgubili
Medtem je v Ligi NHL bila prekinjena najdaljša letošnja serija zmag. New York Islandersi so po 10 zaporednih zmagah vendarle izgubili, a šele v podaljšku. Vseeno je šlo za boleč poraz, saj so Otočani klonili pred divizijskim tekmecem Pittsburghom, pri čemer pa so še zapravili vodstvo s 3:0 po 40 minutah. Junak Pingvinov je bil Bryan Rust, ki je najprej znižal na 2:3, nato pa še brez podaje soigralcev odločil v podaljšku.

Kar šest golov Plazu v osmih minutah igre
Med kopico dramatičnih odločitev v podaljških izstopa še gol povratnika – kapetana Toronta Johna Tavaresa, ki je prinesel Maple Leafsom zmago olajšanja proti Vegasu. Med preostalimi tekmami, ki so se končale v rednih 60 minutah, izstopa goleada v Denverju. Colorado in Nashville sta uprizorila strelski šov s skupno 13 goli, Plaz pa je prekinil niz 5 porazov s kar 9:4 na račun Plenilcev. Med 26. minuto in 34. minuto so igralci Avalancha natresli gostom kar 6 golov, končni izid je za dokončanje hat-tricka postavil Joonas Donskoi.


TEKME 7. NOVEMBRA

OTTAWA - LOS ANGELES
* 3:2 (0:0, 1:1, 1:1) - v podaljšku
Duclair 38., Anisimov 50., Pageau 64.; Brown (podaja Kopitar) 27., Toffoli 60.

TORONTO - VEGAS * 2:1 - v podaljšku
FLORIDA - WASHINGTON * 4:5 - v podaljšku
NY ISLANDERS - PITTSBURGH * 3:4 - v podaljšku
PHILADELPHIA - MONTREAL * 3:2 - v podaljšku
CAROLINA - NY RANGERS 2:4
CHICAGO - VANCOUVER 5:2
COLORADO - NASHVILLE 9:4
CALGARY - NEW JERSEY 5:2
ARIZONA - COLUMBUS 2:3
SAN JOSE - MINNESOTA 6:5

TEKME 8. NOVEMBRA

Stockholm, danes ob 20.00:
BUFFALO - TAMPA BAY
DETROIT - BOSTON
WINNIPEG - VANCOUVER
EDMONTON - NEW JERSEY

Vzhodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Washington Capitals17122327
Boston Bruins15112224
New York Islanders15113123
Toronto Maple Leafs1795321
Buffalo Sabres1594220
Florida Panthers1573519
Pittsburgh Penguins1696119
Carolina Hurricanes1696119
Montreal Canadiens1685319
Philadelphia Flyers1585218
New York Rangers1476115
Columbus Blue Jackets1667315
Tampa Bay Lightning1365214
New Jersey Devils1446412
Ottawa Senators1559111
Detroit Red Wings1741219
Zahodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
St. Louis Blues17113325
Edmonton Oilers17105222
Calgary Flames19107222
Vancouver Canucks1694321
Vegas Golden Knights1795321
Nashville Predators1695220
Colorado Avalanche1695220
Arizona Coyotes1695220
Anaheim Ducks1797119
Winnipeg Jets1687117
Dallas Stars1788117
Chicago Blackhawks1557313
San Jose Sharks17610113
Minnesota Wild16510111
Los Angeles Kings16510111