Obisk kanadske prestolnice ni potekal po Kopitarjevih željah, saj je ostal celo brez poskusa strela, dobil je le 6 od 18 sodniških metov, na koncu pa končal z –1, ker mu ni uspelo ustaviti Pageauja ob usodnem golu v 64. minuti. Foto: Reuters

Četrtkov hokejski obračun v kanadski prestolnici je prinesel soočenje 30. in 29. moštva Lige NHL, ki gresta skozi mučno prenovo in bosta potrebovala še kar nekaj potrpljenja in pametnih potez, da bosta ponovno konkurenčna za končnico.

Toffoli prinesel točko ob 59:52
Kapetan Anže Kopitar je v 27. minuti z 11. podajo sezone zaposlil Dustin Browna, ki je ena na ena matiral Andersa Nilssona za 1:0. A sledil je preobrat Senatorjev po zaslugi Anthonyja Duclairja in Artema Anisimova. Samo 7,2 sekunde pred iztekom rednega dela je podaljšek izsilil Tyler Toffoli s 4. golom sezone.

V podaljšku je odločil najboljši posameznik Senatorjev Jean-Gabriel-Pageau, ki je ob golu preigral Drewa Doughtyja in Kopitarja ter ukanil Jacka Cambella.

Konec upov playoffa že pred decembrom?

Slab začetek Kingsov v 2019/20 se tako nadaljuje, po po 16 tekmah imajo Kalifornijci le pet zmag ob 10 porazih in zadnjemu porazu v podaljšku. Kanadsko turnejo zadnji klub Pacifiške divizije in Zahodne konference nadaljuje v noči na nedeljo, ko bo LAK gostoval pri Montrealu. Na skupni ligaški lestvici je za Los Angelesom (11 točk) le Detroit z 9 točkami. Vse kaže, da se bo ponovila lanska sezona, ko bodo Kralji že ob ameriškem zahvalnem dnevu oz. četrtini sezone predaleč od boja za končnico – že zdaj jim vodilna osmerica Zahoda beži za 9 točk in več.

Zmagovita vrnitev kapetana Johna Tavaresa, ki je v podaljšku poskrbel za zmago Toronta nad Vegasom. A tako Maple Leafs kot Golden Knights niso pri vrhu lestvic, čeprav so si pred štartom sezone delili 2. mesto na lestvici favoritov za Tampo Bayjem. Foto: Reuters

Otočani po 10 tekmah izgubili
Medtem je v Ligi NHL bila prekinjena najdaljša letošnja serija zmag. New York Islandersi so po 10 zaporednih zmagah vendarle izgubili, a šele v podaljšku. Vseeno je šlo za boleč poraz, saj so Otočani klonili pred divizijskim tekmecem Pittsburghom, pri čemer pa so še zapravili vodstvo s 3:0 po 40 minutah. Junak Pingvinov je bil Bryan Rust, ki je najprej znižal na 2:3, nato pa še brez podaje soigralcev odločil v podaljšku.

Kar šest golov Plazu v osmih minutah igre
Med kopico dramatičnih odločitev v podaljških izstopa še gol povratnika – kapetana Toronta Johna Tavaresa, ki je prinesel Maple Leafsom zmago olajšanja proti Vegasu. Med preostalimi tekmami, ki so se končale v rednih 60 minutah, izstopa goleada v Denverju. Colorado in Nashville sta uprizorila strelski šov s skupno 13 goli, Plaz pa je prekinil niz 5 porazov s kar 9:4 na račun Plenilcev. Med 26. minuto in 34. minuto so igralci Avalancha natresli gostom kar 6 golov, končni izid je za dokončanje hat-tricka postavil Joonas Donskoi.