Washington je s preobratom proti Los Angelesu na šesti tekmi prišel do tretje zmage v novi sezoni. Foto: Reuters

Po treh zmagah na začetku potovanja je Los Angeles po Pittsburghu izgubil še v Washingtonu in ima po sedmih tekmah sezone izkupiček 3 zmag in 4 porazov. Kralji se sicer lahko pohvalijo s tretjim najboljšim napadom trenutno v NHL-u, a kaj ko 24 doseženih golov ne odtehta najslabše obrambe v ligi, ki je na sedmih tekmah prejela kar 31 golov.

Johansson obdrsal gol in ukanil Quicka

Sean Durzi in Phillip Danault sta poskrbela za vodstvo z 2:0, v golu pa je blestel Jonathan Quick. V zadnji tretjini je obrambna zbranost Kraljev popustila in Prestolniki so se razigrali, pri čemer so do izenačenja prišli v pičli minuti, ko sta zadela Nic Dowd in John Carlson. V 49. minuti je nato udaril še Lars Eller in Washington je povedel s 3:2. Razigrani Viktor Arvidsson, ki je predtem že podal za oba gostujoča gola, je s prvim zadetkom sezone še izenačil na 3:3.

Zmagovito potezo je v 55. minuti potegnil Marcus Johansson, ki je hitro zadrsal vrata in na drugi vratnici stlačil plošček mimo Quickove drsalke za 4:3. Že tretji na tekmi je bil podajalec za zadetke Capsov branilec Dmitrij Orlov.

Taylor Hall je proti Minnesoti odločil 11 sekund pred koncem podaljška, s čimer je prinesel Bostonu peto zmago sezone in trenutno vodstvo v celotni Ligi NHL. Foto: Reuters

Prva izključitev Kopitarja v sezoni

Kapetan LAK-a Anže Kopitar je tretjo tekmo zapored ostal brez točke, že po pol minute tekme je moral prvič v sezoni na klop za kaznovane, večer v ameriškem glavnem mestu pa je sklenil z ratingom -2. V 25 izmenah za 21 minut igre je sprožil le en strel v okvir vrat, zato pa je ukradel en plošček, blokiral dva strela in dobil kar 17 od 25 sodniških metov.

Po vrnitvi domov Kraljev v Los Angelesu zdaj čaka niz treh tekem: v torek s Tampo, v četrtek z Winnipegom in v soboto s Torontom.

LIGA NHL

TEKME 22. OKTOBRA

WASHINGTON – LOS ANGELES 4:3
Dowd 44., Carlson 45., Eller 49., Johansson 55.; Durzi 22., Danault 36., Arvidsson 51.
Kopitar 2 kazenski minuti, -2, 1 strel, 2 bloka, buliji 17/25 v 21. minuti igre.

BOSTON – MINNESOTA * 4:3 – v podaljšku
NEW JERSEY – SAN JOSE 2:1
EDMONTON – ST. LOUIS 0:2
OTTAWA – ARIZONA 6:2
WINNIPEG – TORONTO 1:4
MONTREAL – DALLAS 2:5
TAMPA BAY – NY ISLANDERS 5:3
COLUMBUS – PITTSBURGH 3:6