Jeff Carter je bil najboljši igralec sobotne zmage Los Angelesa nad San Josejem. Foto: AP

Anže Kopitar je igral dobrih 20 minut, v 24. minuti je prispeval podajo, po kateri je Alex Iafallo vodstvo povišal na 3:1. Pri Kingsih je trojica igralcev dosegla gol in podajo, Jeff Carter, Andreas Athanasiou in Dustin Brown. Izkazal se je tudi vratar Jonathan Quick, ki je zbral 26 obramb.

Vratar Martin Jones je za San Jose branil v prvih dveh tretjinah in dobil štiri zadetke ob 19 strelih. V tretji tretjini je priložnost dobil Čeh Josef Korenar in ob NHL-debiju ustavil vseh sedem strelov. Foto: AP

Po prvi tretjini je bilo 1:1, nato pa sta v razmiku 55 sekund zadela Athanasiou in Iafallo. Drugo tretjino je Los Angeles dobil z 0:3 in povedel z 1:4. V zadnji tretjini je San Jose le še ublažil poraz.

Naslednja tekma Los Angeles čaka v torek, ko bodo v domači dvorani gostili Vegas Golden Knights.

Trije zadetki Matthewsa
Toronto, ta hip najboljša ekipa lige, je s 6:5 premagal Ottawo. Svoj tretji "hat trick" v karieri je vpisal Auston Matthews, ki je letos že pri 31 golih in zanesljivo vodi na lestvici najboljših strelcev, od prvega zasledovalca Connorja McDavida, sicer najboljšega po skupnih točkah (Kopitar je po točkah na 16. mestu, zbral jih je 42), je dosegel kar osem golov več.

Rok za končanje rednega dela podaljšali na 16. maj
Vodstvo Lige NHL je še drugič podaljšalo rok za končanje rednega dela prvenstva. Zaradi prestavljenih tekem Vancouvra v skupini Scotia North se mora zdaj redni del končati do 16. maja, NHL pa pušča odprto možnost, da bi se končnica v preostalih treh skupinah vendarle začela že prej.

"NHL bo še naprej spremljal napredovanje rednega dela, preden bo objavil dokončne datume za začetek končnice Stanleyjevega pokala," so sporočili iz lige in dodali, da je bilo v dosedanjem delu prvenstva, od začetka 13. januarja, zaradi koronskih oomejitev prestavljenih 54 tekem.