Cale Makar, mož odločitve na drugi tekmi serije. Foto: Reuters
Jakov Trenin se je po izenačujočem zadetku v 16. minuti takole zabrisal v zaščitno ogrado. Foto: Reuters

Redni del srečanja se je končal z 1:1, oba zadetka sta padla v prvi tretjini. Povedli so gostitelji, in sicer v 6. minuti, ko se je med strelce vpisal Nathan MacKinnon. Ta je proti golu oddrsal po levi strani in s silovitim strelom iz zapestja ob bližnji vratnici premagal vratarja Connorja Ingrama.

Deset minut pozneje je izid izenačil Jakov Trenin, ki je izkoristil napako branilca Sama Girarda, oddrsal po desni strani in s strelom iz zapestja na lovilko Darcyja Kuemperja zadel za 1:1.

Obe ekipi sta si do konca rednega dela srečanja prizadevali smukniti v prednost, a zaman. Na koncu je odločitev padla v podaljšku, Makar se je dokopal do odbitega ploščka, poskusil srečo s strelom iz zapestja po sredini gola in zadel za veliko zmago. Colorado vodi v seriji z 2:0.

Liga NHL, končnica

New York Rangersi so s 'petardo' izenačili izid v seriji proti Pittsburghu. Foto: Reuters

Vzhod, 1. krog:
NY RANGERS - PITTSBURGH 1:1
5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Copp 7., Strome 23., Kreider 33., Panarin 49., Vatrano 50.; Guentzel 9., Crosby 39.
Obrambe: Šestjorkin 39; Domingue 35.

FLORIDA - WASHINGTON 1:1
5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
Ekblad 17., Barkov 18., Marchment 24., Lundell 36., Verhaeghe 38.; Bäckström 23.
Obrambe: Bobrovski 26; Vaneček 14, Samsonov 17.

Dallas je z zmago z 2:0 izenačil serijo proti favoriziranemu Calgaryju. Foto: Reuters

* - v podaljšku

Hokejisti Floride so s 5:1 premagali Washington. Med strelce se je vpisal tudi Carter Verhaeghe (na fotografiji). Foto: Reuters

CALGARY - DALLAS 1:1
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)