Aleksander Romanov velja za močno obrambno naravnanega branilca, ki je v dveh sezonah pri CSKA-ju in na 98 tekmah v KHL-u dosegel en sam gol. Zdaj pa je 21-letni Moskovčan do prvega gola v NHL-u prišel že na tretji tekmi. Foto: AP

Canadiense je v vodstvo v 10. minuti popeljal 21-letni ruski branilec Aleksander Romanov z močnim strelom iz zapestja z modre črte. Vsega 11 sekund pred iztekom 2. tretjine je kapetan Montreala Shea Weber v drugem poskusu ukanil Edmontonovega vratarja Mikko Koskinena. Na 3:0 je sredi zadnje tretjine povišal Finec Artturi Lehkonen ob igralcu manj.

Sol na rane obupne igre Oilersov ob številčni premoči: zapravili so vseh sedem iger 5 na 4. Častni gol za gostitelje je dve minuti pred koncem dosegel Devin Shore, prav tako ob igralcu manj.

Atraktivni prizor trčenja Mitchlla Marnerja (Toronto) in Neala Pionka (Winnipeg). Pri Maple Leafsih sta sezono udarno s po 3 goli in 3 podajami na prvih 4 tekmah odprla Johna Tavares in Marner. Foto: AP

Leafsi odpravili Jetse
V kanadski ligi Sever je v vodstvu ob začetku skrajšane in spremenjene sezone ostal Toronto. Maple Leafsi so doma s 3:1 odpravili Winnipeg. V 2. tretjini sta za gostitelje zadela John Tavares in Mitchell Marner, v 40. minuti pa je gostom upanje hitro vlil Kyle Conor. Marner je postavil piko na i v izpraznjen gol Jetsov v zadnjih sekundah tekme.

Vegas po 0:2 do zmage s 4:2
S 3 zmagami na prvih 4 tekmah je Toronto po točkah ujel Vegas, ki je ob prvaku Tampa Bayju edini, ki se še lahko pohvali s stoodstotnim izkupičkom v novi nenavadni sezoni, kjer klubi igrajo vse tekme le znotraj svojih novih skupin, recimo jim kar ločenih lig.

Na 10 ponedeljkovih tekmah ni bilo niti enega podaljška, kaj šele kazenskih strelov. Zato pa je Vegas ohranil popoln izkupiček, saj je na tretji tekmi sezone s 4:2 odpravil Arizono, ki pa je povedla z 2:0. A Max Pacioretty je vrnil Zlate viteze v igro, v zadnji tretjini pa je sledil preobrat s tremi goli ekipe, ki ob štartu sezone velja za tretjega favorita za končni naslov prvaka.