Tyler Toffoli je odločil drugo tekmo v Winnipegu. Foto: Reuters

Sijajna forma Montreala se tako nadaljuje. Canadiensi so v končnici dobili že peto tekmo zapored, potem ko so v prejšnjem krogu s 3:1 v zmagah zaostajali proti Torontu.

Ključ do tokratne zmage so našli v dobri obrambi in v razpoloženem vratarju Careyju Priceu, ki je prvič v končnici svojo mrežo ohranil nedotaknjeno, zbral je 30 obramb.

Na drugi strani ledu je edini zadetek na tekmi dosegel Toffoli, in sicer v igri z igralcem manj, potem ko je bil zaradi prekrška nad Adamom Lowryjem za dve minuti izključen Paul Byron.

Toffoli, vrsto sezon soigralec Anžeta Kopitarja pri Los Angeles Kingsih, je v 22. minuti oddrsal v protinapad in z diagonalnim strelom iz zapestja hladnokrvno premagal domačega vratarja Connorja Hellebuycka.