Frederik Anderse je v vratih Caroline zbral 27 obramb. Foto: Reuters

Carolina je domačo mrežo načela po 23 sekundah druge tretjine, ko je številčno premoč na ledu po podaji rojaka Teuvoja Teravainena izkoristil Sebastian Aho, ki je zadel prvič v letošnji sezoni. Manj kot dve minuti pozneje je Andrej Svečnikov povišal na 2:0, še pred koncem druge tretjine pa so Habsi znižali zaostanek, ko je bil v "power playu" uspešen Tyler Toffoli.

V zadnji tretjini sta gostujočo zmago potrdila Finca Jesperi Kotkaniemi, ki je zadel na prvi tekmi proti svojemu nekdanjemu moštvu, in Aho, ki je vpisal še podajo pri tretjem golu Hurricanesov. 21-letni Kotkaniemi je dosegel prvo točko v novem dresu, ob vsakem dotiku ploščice pa je bil sicer deležen žvižgov. "Ne glede na to, ali si mlad ali bolj izkušen, je to težko za vsakogar. Nihče jih ne želi slišati, ampak mislim, da je to tudi pričakoval. Je pa na najboljši način odgovoril," je dejal trener Caroline Rod Brind'Amour.

Edmonton je s 5:1 v gosteh premagal Arizono. Piko na i visoki zmagi je v Glandalu postavil Connor McDavid, ki je slabih deset minut pred koncem srečanja zadel ob igralcu več na ledu. 24-letni kanadski zvezdnik je bil v drugi tretjini uspešen tudi za 2:1, kar je bil njegov 200. gol v NHL-u. Vpisal je še podajo in je trenutno z 11 točkami prepričljivo najboljši v ligi. Oilersi na štirih tekmah še niso izgubili.