V kanadski podligi je Ottawa nekonkurenčna, preostala šesterica pa se bori za štiri mesta, ki peljejo v končnico. Novo sezono sta najbolje odprla Toronto in Montreal ter presenetljivo Vancouver. Foto: AP

Pri Canadiensih je izstopal Jeff Petry, ki je dosegel dva gola in podajo, ter pomagal Coreyju Perryju do skupno 800. točke v Ligi NHL. Nick Suzuki in Artturi Lehkonen sta vsak k zmagi dodala gol in podajo, vratar Carey Price pa je zbral 27 obramb.

"Mislim, da lahko igramo prav na vse načine. Lahko igramo hitro igro, lahko igramo fizično igro, odvisno od tega, kaj nam nameni tekmec. Vendar pa se vedno lahko zanesemo na našo hitrost in mislim, da je drugim ekipam težko slediti tako ostremu ritmu že od začetka tekme. Še težje pa je zanje tako igrati vseh 60 minut," je po tekmi menil Petry.

Pri Vancouvru sta se med strelce vpisala Adam Gaudette in Jay Beagle, vratar Braden Holtby pa je zaustavil 34 strelov.

Stamkos prvič letos do dveh točk na tekmi
Prvak Tampa Bay so še na drugi zaporedni tekmi premagali Nashville. Yanni Gourde je za prvake dosegel dva zadetka in pomagal Tampi do zmage s 5:2. Steven Stamkos je dodal gol in podajo, vratar Andrej Vasilevskij pa je zbral 26 obramb za Tampo, ki je tri zadetke dosegla že v uvodni tretjini.

"Prva tretjina je bila res dobra. Mislim, da so se tekmeci po porazu dobro pripravili na nas, a jim nismo dopustili, da bi se razigrali. Močno so pritisnili, a smo prevetrili vihar, pomemben člen pri tem je bil tudi Vasilevskij, ki je nekajkrat odlično reagiral. Čaka nas še nekaj dela, a zmage smo vsekakor veseli," je dejal kapetan Strel Stamkos, ki je prvič to sezono na eni tekmi zbral več kot točko.

Nenavaden prizor - Zdeno Chara igra proti Bostonu, katerega simbol in kapetan je bil. Slovaški veteran je Bruinsom celo zabil uvodni gol, a na koncu so se veselili Brad Marchand in druščina. Foto: AP

Capsi vnovič zapravili 3:0
Boston je s 5:3 porazil Washington, ki je zapravil vodstvo s 3:0. Podobno je bilo že na sobotnem medsebojnem soočenju, a so Prestolniki nato po zaslugi kapetana Aleksandra Ovečkina slavili v podaljšku s 4:3. Za Bruinse je bila to peta zmaga na zadnjih šestih tekmah, medtem ko so Capitalsi na deseti tekmi sezone šele prvič ostali brez vsaj ene osvojene točke. Odločilni zadetek je v 57. minuti dosegel branilec Brandon Carlo, prva dva gola sezone je dosegel David Pastrnak.