Za Bobbyjem Ryanom je zapleteno in burno življenje. Jeseni se je zavedel zasvojenosti z alkoholom in šel na zdravljanje, s katerega se je vrnil z najboljšo strelsko predstavo v zadnjih petih letih. Foto: Reuters

Američan Bobby Ryan je na svoji komaj drugi tekmi po trimesečnem premoru zaradi zdravljenja zasvojenosti z alkoholom dosegel hat-trick in svojo ekipo Ottawa Senators popeljal do zmage s 5:2 nad Vancouver Canucks.

"Vse težje in težje je bilo nadzirati čustva. Nikoli ne bi pomislil na takšno vrnitev na ledene ploskve. Res je bil neverjeten večer," je po zmagi dejal Ryan, ki je po zdravljenju odigral sploh prvo tekmo pred domačimi navijači.

Ne le, da je Ryan dosegel tri zadetke, kar je bil njegov prvi hat-trick po več kot petih letih, Senatorji so z zmago prekinili niz štirih zaporednih porazov. Za Ryanom je težavno odraščanje, beg pred posesivnim očetom, ki se je znašal nad družino. Kot otrok se je moral preseliti in preimenovati, da ga oče, ki je imel sodno prepoved približevanje, ne bi več našel.

Ritchie že prinesel zmago Bostonu
Nick Ritchie
je na svoji drugi tekmi v dresu Bostona popeljal Kosmatince do zmage s 4:3 nad Dallasom. Nekdanji napadalec Anaheima, ki se je v Boston preselil ob koncu prestopnega roka, je dosegel gol in podajo.

Do pete zaporedne zmage so prišli Rangersi, ki so na gostovanju v Montrealu še v 38. minuti zaostajali z 0:2, nato pa so Canadiensov natresli pet zaporednih golov za 5:2.