Kapetan Oilersov Connor McDavid je načel mrežo Jonathana Quicka v 4. minuti, na začetku 45. minute pa je tudi podal za na koncu zmagoviti gol Evana Boucharda. Foto: AP

Neposredni obračun verjetnih nasprotnikov v 1. krogu končnice se je začel in končal po taktih Edmontona, medtem ko je Los Angeles nenehno lovil zaostanek. Prvega so še izničili, drugega po 1:3 pa nič več. V zaključku zadnje tretjine so se Oilersi izkazali tudi v obrambi, suveren je bil tudi veteran v golu Mike Smith, ki je dobil vratarski dvoboj na daljavo z Jonathanom Quickom (razmerje strelov 33:30 za LAK).

Šesta zaporedna zmaga Edmontona

Junak ključne zmage v medsebojnem boju za prednost domačega ledu v verjetnem medsebojnem 1. krogu končnice je bil Evan Bouchard, ki je v 45. minuti dosegel odločilni gol, predtem pa je podal za prva dva gola gostov. Kapetan Oilersov Connor McDavid se je izkazal z uvodnim golom in podajo za 3:2. Naftarji so slavili šestič zapored, kar je njihov najdaljši zmagoviti niz po sezoni 2015/16.

Kopitarja in Kralje čaka še trije tedni boja za potrditev mesta v končnici, pri čemer pa se na 10 preostalih tekmah le trikrat pomerijo z ekipami, ki so na poti v "playoff". Foto: AP

Kopitar brez točke v 25 minutah igre

Pri Kraljih je bil v napadu razpoložen le Trevor Moore z golom in podajo, medtem ko so drugi streljali s praznimi naboji. Tudi kapetan Anže Kopitar, ki je poskusil s petimi streli, a s samo enim v okvir vrat. Ob tem je prvi center LAK-a podelil tri nalete. Odvzel je en plošček in dobil polovico sodniških metov (8/16) v 24 izmenah kar za 25:11 igre.

"Trudimo se, a smo delali napake in Edmonton je to izkoristil," je povedal trener Kraljev Todd McLellan.

McDavid je na vrhu razpredelnice najboljših igralcev Lige NHL s 108 točkami. Vsaj en gol je dosegel na šestih zaporednih tekmah v karieri, kar je najdaljša serija igralca Edmontona, odkar je Jimmy Carson v sezoni 1988/89 dosegel sedem golov zapovrstjo.

"Lahko vam povem, da so vse številke v napadu, ki jih vidite, osupljive," je dejal trener Edmontona Jay Woodcroft. "S svojim napadom nas žene naprej, vendar ga vodi tudi s svojo pozornostjo do detajlov v obrambi. Ko to naredi vaš kapetan in ko se vodilni strelec hokejske lige zaveže, da bo tako igral, mislim, da ima to velikanski učinek tudi pri preostalih v ekipi, postane nalezljivo."

Sledi turneja po srednjem Zahodu

Po dveh zaporednih domačih porazih z vodilnima ekipama Pacifika zdaj Kralje čaka krajša turneja treh tekem: Minnesota, Chicago in Colorado. Skupaj je pred Los Angelesom še zadnjih 10 tekem rednega dela, pri čemer zdaj za tri točke zaostajajo za Edmontonom, medtem ko imajo pred prvim zasledovalcem in tekmecem za sam vstop v končnico Vegasom štiri točke prednosti.