Nino Niederreiter in soigralci so se veselili prve zmage v novi sezoni. Plenilci so se lani v končnico uvrstili kot zadnji na Zahodu, a nato z 0:4 izgubili proti poznejšim prvakom iz Kolorada. Foto: EPA

To sta bili prvi uradni tekmi Lige NHL v Evropi po treh letih, saj je po letu 2019 podobne poskuse onemogočila pandemija. Drugi del "globalne serije" bosta tekmi v Tampereju na začetku novembra, ko se bosta merila Colorado in Columbus.

Ekipa iz središča country glasbe je povedla že v 61. sekundi, strel Mattiasa Ekholma je Jamesu Reimerju še uspelo odbiti, nato pa je Kiefer Sherwood potisnil plošček v mrežo. Čeh Tomaš Hertl je izenačil v 9. minuti po podaji Tima Meierja.

Finec Eeli Tolvanen in Švicar Nino Niederreiter sta kronala premoč Nashvilla v drugi tretjini. Končni izid je postavil Matt Duchene, ki je 32 sekund pred zadnjim piskom sirene zatresel prazno mrežo.

Evropska premiera je del projekta lige NHL, ki se imenuje NHL Global Series, vključuje pa tudi obe tekmi v Pragi, ki bosta šteli za redni del sezone.

V Severni Ameriki se bo sezona začela 11. oktobra. V novi sezoni bodo ekipe v rednem delu, ki bo na sporedu do 15. aprila 2023, odigrale 82 tekem, nato bo sledila končnica.