Mathew Barzal je do četrtkove tekme na 36 tekmah dosegel 10 golov za Islse. Zdaj je 23-letni Kanadčan s 33 točkami na 37 tekmah prepričljivo najučinkovitejši igralec Newyorčanov. Foto: AP

Center Mathew Barzal je v 17. minuti zadel za vodstvo Otočanov z 2:1, v 39. minuti je povišal na 4:2, hat-trick pa je dokončal v 59. minuti, ko je postavil končni izid 8:4. Washington je sicer prvi zadel prek Johna Carlsona, ki je ob izteku 2. tretjine tudi znižal na 6:4, a na koncu se je strelski obračun končal v korist Islandersov, ki so po točkah ujeli Washington. Omenjenima kluboma se je na vrhu Vzhoda s peto zaporedno zmago pridružil tudi Pittsburgh, ki je s 4:1 gladko slavil pri Bostonu.

Tampa Bay je s 3:2 ugnala Columbus in zadržala vodstvo v Centru in celotni Ligi NHL. Branilci naslova prvakov veljajo tudi letos za prvega favorita za končno slavje. Foto: AP

Vodilne trojice zbežale tekmecem
Po slabih dveh tretjinah pandemske sezone 2021 je v Ligi NHL jasno izoblikovana slika ekip, ki že zdaj lahko razmišljajo o boju za naslov prvaka, potem so tu zasedbe, ki se borijo za sam vstop v končnico, na koncu pa ostajajo odpisana moštva.

Tako kot na Vzhodu se je tudi v Centru odlepila vodilna trojica, ki je slavila tudi sinoči. Tampa Bay in Florida imata po 52 točk, z le točko zaostanka jima sledi Carolina.

Na Zahodu je vodilni dvojec Colorado – Vegas pri 50 točkah, po sladki zmagi nad Zlatimi vitezi s pomočjo kazenskih strelov pa je tretja Minnesota s 46 točkami.

Tudi v kanadski skupini Sever je slika podobna: Toronto vodi z 49 točkami, sledita Winnipeg s 46 in Edmonton s 45 točkami.

Na voljo le še po ena vstopnica za playoff

V vseh štirih – zaradi epidemije dejansko ločenih – podligah je tako realno v igri samo še po eno mesto za končnico, ki pa se bo v prvih dveh krogih znova odigrala le znotraj posamične skupine.

Na vrhu skupne ligaške lestvice je trojica klubov Centra: Tampa Bay, Florida in Carolina. A zaradi letošnjih prirejenih pravil boja za Stanleyjev pokal se bosta dva izmed teh dveh klubov med seboj udarila že v 1. krogu končnice, samo najboljši klub Centra pa bo lahko zaigral v polfinalu letošnje Lige NHL.